| Necunoscut23 a întrebat:

Pot sa țin 1000 lei la banca într-un cont pe o perioada nedeterminata fără sa pierd din ei? Fără comisioane și taxe de retragere și alte taxe. Și la ce banca e mai avantajos să-i țin?

Răspuns Câştigător
| AutumnDay a răspuns:

Da, ii poti pastra pe o perioada nedeterminata si fara a pierde din ei - doar la banca,, sub saltea". Toate bancile au comisioane de administrare lunare cuprinse intre 3-5-7 lei. Cel mai bine e ca daca nu ai o suma constanta care iti intra lunar in cont - sa ii tii acasa.

6 răspunsuri:
| Paenalte_Alexandru_1997 a răspuns:

Depinde de ce banca alegi adică unele bănci îți țin banii dar altele nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut,
Uite aici un site folositor
http://www.conso.ro/depozite
Ideea ii sa cauti in lista o banca din orasul tau
Bafta!

| ddssaaa a răspuns:

Salut,normal ca la banca e mult mai usor sa ii tii,plus ca, vei primi si cativa banuti din luna in luna, deci, tot tu te faci cu profit. Sper ca ti-am fost de ajutor, bafta!

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. 100% iti spun ca o poti face facandu-ti un cont la Banca Transilvania. Daca iti faci un depozit mai primesti si ceva dobanda, cativa banuti. Doar ca la depozite trebuie sa te angajezi ca-i pastrezi o perioada. Daca vrei sa-i scoti oricand, fa-ti doar un cont. Eu am la ei banii si-ti garantez ca este adevarat.

| Necunoscut23 explică (pentru ddssaaa):

Ce profit faci dacă taxele si comisioanele sunt mai mari ca dobânda? Plus ca Îți ia statul 16% din dobânda.

| Parmalat a răspuns:

Fa un inventar cu bancile care se gasesc pe langa casa ta fiindca si drumurile la banca sau la bancomat tot la cheltuieli intra.

Si dupa aia vezi la fiecare ce taxe si comisioane percep pentru un cont curent sau pentru un depozit.

Mai bine tine-i acasa. Poti sa-i tii chiar in portofel.