| Mariana_Musatoiu_1982 a întrebat:

Salariul net adică cat iau în mana este 800 lucrez la un magazin alimentar și din pura curiozitate am vrut o adeverință pentru că colega mea intra in prenatal și patronul nu vrea sa angajeze pe altcineva iar eu vreau sa știu cum sunt să știu dacă merita sa raman

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

800 lei e sub salariu minim net pe economie... daca lucrezi 8 ore pe zi eu zic sa nu mai ramai ca nu te plateste legal

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Pai dacă tu ai intrat in locul ei înseamnă ca o sa lucrezi doar pana vine ea înapoi. Dacă îți convine salariul și nu ai găsit un alt job stabil atunci eu zic sa rămâi.

| Mariana_Musatoiu_1982 explică:

Eu lucrez de un an și jumătate iar colega de 3ani la acest magazin dar ea a rămas însărcinată acum 8 luni și vrea să intre în prenatal de pe data de 15

| Mariana_Musatoiu_1982 explică (pentru suntserios):

Da program de 8 ore