| Marian619 a întrebat:

Am 16 ani si vreau sa-mi fac un care de debit unde sa-mi pun banii si sa-mi intre alocatia pe el si am cateva intrebari:
1.ce imi trebuie ca sa fac cardul?
2.cum fac sa-mi intre alocatia direct?
3.Niste sugestii pentru ca banci sunt mai bune adica sa aiba taxe mai mici sau care carduri sunt acceptate mai peste tot?

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

1. BUletin si 5 RON in principiu, da' mi se pare ca trebuie' s-a cam ai 18 ani pentru treaba asta. Mergi si vezi la banca. happy
2. Faci cerere la scoala pe undeva, probabil. happy
3. Transilvania sau ING. De evitat BRD cu orice pret.

4 răspunsuri:
| Marian619 explică (pentru KodrutZ):

Poti da niste argumente la 3 te rog?

| KodrutZ a răspuns (pentru Marian619):

Comision de interogare BRD = 0.5 EUR
Online banking BRD = de tot rahatul
Emitere extras de cont =15 RON
Si multe altele...
ING si Transilvania au comisioane foarte mici.

| Marian619 explică (pentru KodrutZ):

Imi poti recomanda te rog un card cu care sa pot face cumparaturi online si in strainatate gen pe amazon?

| KodrutZ a răspuns (pentru Marian619):

Preferabil Visa Electron ca sa il poti atasa la un cont PayPal si sa poti si sa extragi bani din PP daca va fi cazul mai tirziu.