| darkdescent a întrebat:

Salut,am 15 ani, as dori sa stiu ce sanse sunt ca sa ma mut cu inca 3 prieteni la Brasov si sa lucram part time si sa facem scoala, as dori sa stiu ce jocuri part time sunt pentru varsta noastra?

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Este interzis prin lege angajarea copiilor cu varste mai mici de 16 ani!--- asadar, nu sunt nici joburi, nici macar "jocuri part time" laughing

suntserios
| suntserios a răspuns:

Vise de copil naiv, drept dovada ca iti sta mintea doar la jocuri "stiu ce jocuri part time ".

Ce parinti intregi la minte o sa va lase sa faceti asta? Cine o sa inchirieze apartament unor copii si mai ales cine crezi ca va angajeaza la 15 ani?

Si daca toata cele de mai sus se indeplinesc cand mai faceti scoala?

Si cu ce platiti chiria, cheltuieli, mancare? Salariile voatre de copii de 15 ani part time nu va ajung nici de chirie

| darkdescent explică (pentru suntserios):

Ba frate, imi cer scuze ca am gresit o litera dintr-un cuvant, nimeni nu-i perfect, valabil pentru toti cei care mau corectat