| kiransherk a întrebat:

Salut.
Am 18 ani si vreau sa imi fac un card de debit pentru a il folosi la pariuri sportive online.

Nu ma pricep la carduri asa ca am cateva intrebari.

1. Dupa ce o sa am card de debit cat trebuie sa platesc pe luna/an? Si trebuie sa platesc la banca sau mi se scad banii direct din balanta pe care o am pe card?

2. Ce documente sunt necesare cand imi fac card? Trebuie sa am un venit daca vreau un card de debit? Am 18 ani si nu lucrez, vreau card doar ca sa il folosesc la pariuri online

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

1. Fa-ti la ING. Eu, ca student, nu platesc niciun comision pana la varsta de 26 de ani. Nu stiu cum mai e politica lor acum, insa ar fi bine sa te interesezi. Daca nu, da, ti se va lua o anumita suma din cont.

2. Doar cu buletinul trebuie sa mergi. Nu trebuie sa ai vreun venit.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

1. Da sunt comisioane de administrare care se iau direct din cont

2. Ai nevoie de carte de identitate si atat

| 14david08 a răspuns:

1 mergi la orice banca din apropiere cu buletinul. La inregistrare ti se cer datele personale. Intretinerea cardului este de 10 euro pe an si poti plati sau la banca sau prin card

| ISKillerX123 a răspuns:

Din cate stiu, pe cardul de debit ai o suma de 2000 de lei, iar daca debitezi o suma, trebuie sa o innapoiezi bancii in decurs de 60 de zile + dobanda, iar daca nu o veti innapoia, dobanda va creste.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Mergi la BT sau ING. Nu este decat comision de interogare sold 30 bani. Mergi cu cartea de identitate si fara sa platesti nimic intr-o saptamana ai un card.

Salontanul
| Salontanul a răspuns (pentru ISKillerX123):

Nu are buletin!

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ISKillerX123):

Știi prost

| Violleta2022 a răspuns:

Poti deschide un cont bancar cu card de debit, legat direct de cont si cheltuii doar atatia bani cand depui in cont.
Credit cardul se da numai persoanelor care au deja venit constat din salariu, ce minim 1 an de zile.
in cazul tau, singurul card de care poti beneficia este cel de debit, legat de contul tau bancar. Daca nu ai bani in contul bancar, nu ai cu ce platii... ca deh, cum nu ai servici, nu-ti intra nimic acolo.