| SakonSIUkon a întrebat:

Salut.Am o curiozitate legata de salariul unui profesor de lb.romana incepator fara vechime. Daca el incepe lucrul la o scoala cat salariu are? Daca lucreaza la 2 scoli primeste de doua ori acelasi salariu? Eu ma gandeam ca daca primeste 10 milioane la o scoala la care sta de dimineata pana seara si incearca dupa sa lucreze la o alta scoala in care sa lucreze simultan,impartind timpul, va primi jumatate din 10 milioane de la fiecare scoala si tot aia ar fi.Cum e?

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Minimul pe economie, are un singur contract de muncă!
Pa, pa.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca si incepator ia cam 800 ron probabil, iar la a doua scoala doar cu ora poate lucra

| Ea12345 a răspuns:

Va primi doar salariul minim, nu stiu cat e, 800 de lei sau asa.

| SakonSIUkon explică:

Multumesc.

| grab a răspuns:

Esti prof de romana sau cum?
Chiar daca lucreaza la 2 scoli nu inseamna salariu dublu decat daca are catedra intreaga in ambele locuri si ceva grade ceea ce ma indoiesc in premisele tale.
Succes!

| SakonSIUkon explică (pentru grab):

Asta voiam eu sa stiu, daca ia salariu dublu laughing mersi.

| CMaria21 a răspuns:

Salariul minim pe economie si are un singur salar el face la doua scoli pentru a-si acoperi nr de ore!