| ReallCTm a întrebat:

Salut,am o intrebare, daca eu nu lucrez si toate venituriile mele sunt din poker online ce sanctiuni mi se acorda daca nu declar nimic? Si care sunt sansele sa fiu chestionat? ma gandesc ca ar trebui sa declar nu?

Răspuns Câştigător
| MihaitzaItza a răspuns:

De obicei veniturile din jocurile de noroc se impoziteaza la sursa

3 răspunsuri:
| ReallCTm explică (pentru MihaitzaItza):

Pai nu stiu sigur de aia intreb eu cand scot de pe site mi se percepe o taxa dar e mica nu cred ca impoziteaza ei pentru mine

| just4ubr2015 a răspuns:

La poker si jocuri online inainte de retragere ti se impoziteaza suma apoi se livreaza banii diferenta doar daca joci pe un site care nu e omologat in Romania atunci nu platesti nimic

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru ReallCTm):

Uite, ai aici formulele de impozitare
https://www.bogdancazino.ro/blog/taxe-castiguri-cazino/