| lubujinx a întrebat:

Salut! Am si eu un cont de Raiffaisen dar nu am serviciul ala online. Daca stie cineva daca invit pe cineva cu link ul ala din aplicatie sa isi deschida cont primesc cei 200 de lei? (in regulament scrie ca persoana trebuie mai jntai sa completeze un formular online dar link ul din aplicatie duce direct pe app store sa descarci aplicatia)

10 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Pai normal ca link ul ii trimite sa descarce aplicatia daca nu o au instalata. In primul rand descarci aplicatia si apoi te conectezi

| darrio2007 a răspuns:

Descarcă aplicatia.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Dar oare asta e singura condiție la Raiffeisen bank? Sa își deschida cont un prieten? Știu ca la alte aplicații cer ca acea persoana sa își încarce contul cu bani și sa și cheltuiască ceva. Asa ca uită-te mai atent la condiții, adică chiar o sa ma uit și eu acum. A, și la raifesen parca trebuia sa fii student ca să beneficiezi de asta, nu? Ca și eu am vrut sa încerc sa îmi fac.

| PaulaPaulayt1 a răspuns:

Și de obicei acolo trebuie sa ducă din acel link sa își descarce aplicația.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

M-am interesat și nu e cazul la raifassen, cică trebuie doar sa își deschida cont un prieten și da trebuie sa descarce aplicația de pe acel link. Și nu trebuie sa fii student sa beneficiezi de asta.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru PaulaPaulayt1):

Totusi mi se pare prea frumos sa fie adevărat și chiar atât de simplu.

| lubujinx explică (pentru PaulaPaulayt1):

Chiar primesti banii. Ideea e ca poti sa generezi link ul ala si de pe site si din ce am vazut arata putin diferit. Si link ul e diferit, cel de pe site e ceva cu cloud in fata si cu un cod mai lung, care pare sa fie personalizat (similar la un link de referral) si acela mai intai te duce pe o pagina web unde scrie ceva gen. Felicitari prietenul tau te-a invitat sa iti deschizi cont, completezi date personale si abia apoi descarci aplicatia. Lucru care pe link-ul din aplicatie nu se intampla si de aceea sunt in dubiu daca primesc premiu. Eu nu pot genera link ul ala de pe site pentru ca nu am raiffeisen online.

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru lubujinx):

Pai trebuia sa fie ceva acolo ca nu se dau bani asa de ușor. Dar nu îți poți face cont online?

| lubujinx explică (pentru PaulaPaulayt1):

Trebuie sa mergi la agentie. nu gen daca isi fac cont si atat tu chiar primesti banii aia

| PaulaPaulayt1 a răspuns (pentru lubujinx):

Am înțeles! E bine ca te-ai lămurit.