| Condrache_Marian_1989 a întrebat:

Salut, ce inseamna usdt (trc20)? Si cum pot face cont pe asa ceva? Am nevoie pentru crypto imi zice ca trebuie sa trimit ceva confirmare pe usdt trc 20 da nu stiu unde gasesc.

3 răspunsuri:
| Nelucojoc a răspuns:

USDT este USD Tether, o valuta digitala creata de cei de la Tether cu acoperire in dolari americani si care are ca scop paritatea 1:1 cu dolarul, adica un echivalent tranzactionabil cu usurinta pe blockchainuri.
Inainte sa faci orice vanzare sau cumparare stai 6 luni minim si incearca sa te educi si sa intelegi cum functioneaza toate. Astea. 6 luni, ai priceput?

| Condrache_Marian_1989 explică (pentru Nelucojoc):

Pai bun boss dar cum imi creez un cont pe usdt sau?

| Nelucojoc a răspuns (pentru Condrache_Marian_1989):

Ca sa deschizi un cont in euro, mergi la prima banca de pe coltu blocului si spui sarumana, uite buletinu, fa-mi un cont in euro. Ca sa creezi un cont in care sa poti avea USDT cu care sa cumperi BTC sau mizerii de tinichele digitale care speri ca vor creste pana la cer, va trebui sa pregatesti buletinu si niste facturi de curent sau de gaz cu numele tau pe ele si sa iti faci cont pe o platforma de tranzactionare romaneasca sau straina. Adica pe Tradesilvania sau pe Binance. Atentie. Banii odata depusi acolo nu mai ii poti recupera niciodata daca ei nu te lasa sa ii scoti din diverse motive.