| Florin17363 a întrebat:

Salut lucrez in Germania in construcții cu acte in regula as vrea sa scot un credit de 50-60 de mii cu un girant ce afacere pot deschide cu banii acestia?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Una la care te pricepi

| doctorandus a răspuns:

Imi pare rau: cu 50 mii Euro nu prea poti incepe o afacere. Mai ramai si dator la banca dupa ce iti esueaza incercarea.

Poti activa ca liber-profesionist, de exemplu instalator, dar asta nu numesc eu afacere, ci e pur si simplu munca pe cont propriu.

| kalasnicov22 a răspuns:

Iddea valoreaza mai mult decat afacerea.