| rodionmax a întrebat:

Salut, stie cineva cam cat se castiga in asigurarile de viata? Am fost acceptat la o firma de asigurari care face asigurari de viata dar cineva mi-a spus ca nimeni nu vrea in Romania acest tip de asigurare si ca daca fac una pe an este bine! Are dreptate sau nu?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ti-a zis ca primesti bani in functie de clienti nu are rost sa mai ramai pentru ca omul fiind sarac nu se complica cu asigurarea de viata doar daca aveai salariu fix puteai sa stai linistit.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu se castiga un anumit procent din asigurarile care le faci. Nu prea cred ca o sa castigi mare lucru, avand in vedere ca aceasta asigurare nu este obligatorie si oamenii nu se inghesuie s-o faca.

| Azµre a răspuns (pentru Ioandelasal):

Da așa este, am lucrat în domeniu, într-o vară când eram copil de 17 ani...
Se câștigă din procent!
Dar slab de tot... cel mai bine se câștigă pe asigurări auto la vamă!

| rodionmax explică (pentru mgtow):

Exista si "o parte fixa" dar nu o primesc decat daca fac cel putin o asigurare de viata pe luna...