| MihaiTelescu a întrebat:

Salut stiti careva de unde cumpara persoanele care vand airpods uri 1:1 cu cele originale, as dori sa ma apuc si eu de resell si nu stiu de unde pot cumpara.

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Din China probabil...
vezi ca e ilegal sa vinzi marfa contrafacuta, e infractiune

| MihaiTelescu explică (pentru suntserios):

Pai o sa spun ca sunt replici, nu zic ca sunt originale.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru MihaiTelescu):

Nu conteaza

(1) Constituie infracţiune şi se pedepseşte cu închisoare de la 3 luni la 3 ani sau cu amendă de la 50.000 lei la 150.000 lei săvârşirea, fără drept, a următoarelor fapte:

a) contrafacerea unei mărci;
b) punerea în circulaţie a unui produs purtând o marcă identică sau similară cu o marcă înregistrată pentru produse identice sau similare şi care îl prejudiciază pe titularul mărcii înregistrate;

| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte.