| Transformice1 a întrebat:

Am o hartie de 2000 LEI din data de 2 mai 1944, e camrupta pe laturi,putin tăiată adica, dar cam cat as lua pe ea la un muzeu sau ceva de genu?

3 răspunsuri:
| TheKings a răspuns:

Valida nu mai este iti zic de acuma.Am si eu o hartie perfecta de 5000 de lei.Am zis ca vreau sa o duc la muzeu dar nu as vrea pentru ca nu iei cine stie ce pe ea.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu cred ca o cumpara vreun muzeu, poate gasesti un colectionar numismat. Du-te la asociatia numismatilor din judetul tau sau uita-te intr-un catalog numismatic, gasesti mai multe pe internet.

| Transformice1 explică (pentru TheKings):

Am inteles ca primesti gen de la 2 milioane in sus