| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU, la registrul jurnal de încasări si plati imi cere (documentul felul nr) acolo pot sa trec numarul si seria facturii?
am cumpărat materiale si am platit cu cardul si nu am bon sau chitanța sa trec acolo

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ai extras de cont - il folosești pe ăla

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai fix asta trebuie sa treci nr facturii

| andrei8888p a răspuns (pentru sierra1):

Pai eu la fiecare sfârșit de luna pun cate un extras de cont, dar nu știam ce sa trec la documentul felul nr, este vreo problema daca trec numarul facturii?

| andrei8888p a răspuns (pentru sierra1):

Am vazut ca toata lumea trece chitanțe sau bonuri, eu vreau sa trec numarul si seria facturii, este vreo problema? am platit o cu cardul si nu am bon

| sierra1 a răspuns (pentru andrei8888p):

Dragă Andrei, cred că am fost clar: scrii din extrasul de cont, datele tranzacției online (te-ai uitat vreodată de curiozitate să vezi ce conține?)

| andrei8888p a răspuns (pentru sierra1):

Mai exact codul ref?

| sierra1 a răspuns (pentru andrei8888p):

Referința tranzacției, dată, cui, valoare, bla-bla-bla