| andrei8888p a întrebat:

Salut TPU, la registrul jurnal de încasări si plati imi cere (documentul felul nr) acolo pot sa trec numarul si seria facturii?
am cumpărat materiale si am platit cu cardul si nu am bon sau chitanța sa trec acolo, ce se poate trece?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca ai platit cu cardul, trebuie sa treci bonul de transfer (eliberat de bancomat).
In lipsa, ceri extrasul de cont bancar pentru viramentul respectiv (ca dovada platii).
Bonul de transfer /de casa trebuie predat contabilitatii!

| andrei8888p explică (pentru Bula):

Bon de transfer adica bonul eliberat de pos?

| andrei8888p explică (pentru Bula):

Eu am primit doar bonul de pos, pot sa trec numarul chitanței acelui bon eliberat de pos?

Bula
| Bula a răspuns (pentru andrei8888p):

Da.