| Ezymihai a întrebat:

Salut, TPU! Mi s-a întâmplat ceva zilele astea. O prietena de-ale mele mi-a spus că vrea să facă un stand de limonada, problema e că vrea să mă angajeje fără ca standul să aibă toate documentele necesare. Ce-aș putea face?

3 răspunsuri:
| Alverto a răspuns:

Evident dacă sunteți minori părinții voștri vor fi trași la răspundere în locul vostru. Daca sunteți majori veți primi amenzi. Trebuie firma pentru orice tip de comerț. Altfel se consideră ilegal.

| Ezymihai explică (pentru Alverto):

Știu, cum o conving pe ea să renunțe, sau să facă actele?

| Violleta2022 a răspuns:

Tu nu poti afce nimic, esti doar un copilas de 11-12 ani.
Doar mergi acolo si cumperi limonada, cand se va dechide