| PooChai a întrebat:

Salut,TPU! Poate cineva sa ma ajute cu o problema! Am un cont la o banca din Norvegia (SpareBank),si as vrea sa ii pun intr-un cont de Romania. Care este cea mai convenabila solutie? Prin transfer interbancar, sau sa-i scot cash si sa-i pun intr-un cont
?
Stiti ce banci iau comisioanele cele mai mici? ( %)

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cea mai convenabila solutie este transferul interbancar, pentru aceasta trebuie sa ai cont deschis la o banca din Romania, in valuta respectiva.
Nu stiu daca este cineva care sa stie comisioanele la toate bancile din Romania, sunt cateva zeci. Va trebui sa le afli tu, uitandu-te pe site-urile oficiale ale bancilor.

1 răspuns:
| PooChai explică (pentru Ioandelasal):

Multumesc!