| Marian_Bogdan_1997_jP89 a întrebat:

Vreau sa devin bogat(milionar, miliardar) faimos, si știu ca o sa ma faceți in toate felurile, si ca o sa spuneți ca sunt prost, tampit etc. Eu vorbesc serios si sunt dispus sa fac orice(NORMAL SI LEGAL) sa ating aceasta "teapa", stiu ca trebuie sa învăț ca sa ajung asa ceva DOAR ca nu am voința și sunt leneș, cum sa fac sa nu mai fiu.
Vreau răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| vale300 a răspuns:

Ai putea să îți faci un business.
Ex. Să deschizi un mini restaurant, un mic magazin cu haine.
Vei primi mulți bani, iar cu ei îți vei extinde afacerea construind magazine sau ce vei dori în toate colțurile lumii. Apoi va trebui doar să angajezi personal și să aștepți ca în fiecare zi, lună să îți vină bani colosali de la fiecare magazin. Atunci vei fi miliardar și nu vei ști ce să faci cu atâția bani. Dacă vei face cum ți-am scris sigur vei deveni miliardar.
Succes!

Răspuns utilizator avertizat
| Speed99 a răspuns (pentru vale300):

Viziunea ta asupra lumii este atat de tampita, ca ma apuca rasul. Ma gandeam la chestiile mentionate de tine cand aveam 6-7 ani. Lumea nu functioneaza asa.

Ca sa deschizi un magazin si trebuie acte, ca doar nu vinzi la negru cateva bomboane, deci iti trebuie mii de euro. De unde faci tu rost de banii aia daca esti un puturos care abia se ridica din pat?

Lumea e mult mai grea decat "deschide un magazin si asteapta sa vina banii"

Ma jur ca nu cred ca ai trecut de perioada pre-puberscenta, mentalitatea ta e atat de inculta.

| FAndrei a răspuns (pentru vale300):

O idee buna, spusa de un om fara experienta. Sa presupunem ca vrei sa iti deschizi un magazin de legume in Bucuresti, un butic. Din experietna unui cunoscut, care a incercat asta, a trebuit sa plateasca numai pentru licenta, vreo 2mii de euro, plus locatia, fiind una destul de buna, alti 15 mii de euro. Si i-a in considerare ca e un magazin de legume si fructe. Mafia e mare in domeniul afacerilor, se mananca unii pe alti, sa nu mai punem la socoteala si pe Domnul Nutu (Camatarul), care te ameninta ca iti da foc la magazin, sau ca iti ameninta copiii sau familia, daca nu ii dai o parte din profitul tau de la magazin. Tot asa unchiul unui prieten lucreaza la anaf, si pentru diferite amenzi pe care ar trebui sa le dea anumitor oameni pentru diferite probleme, pe care de multe ori nu le au, si doar le cauta ei in detaliu si le dezvolta pe loc, numai ca sa ia spaga. La o amenda de 200 milioane, preferi sa ii dai lui 50 milioane si sa te lase in pace vreo cateva luni. Nu e usor in Romania, e mafie mare, nu poti sa iti deschizi un business daca nu ai relatii, sau daca nu ai bani de la bun inceput foarte multi. De asta iubesc Romania, se separa clasele sociale cat mai mult, in scurt timp, diferentele dintre bogati si saraci vor fii evidente, deja se vad, daca te uiti pe statistici.
Ma rog, m-am aprins. Nu da sfaturi despre care nu ai habar, si nu induce oamenii in eroare. Apreciez totusi daca ai scris in mod inconstient si ai avut intentii bune!

93 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Puneti "Lenea" pe ebay spre vanzare cu licitatie, cand ai strans suma dorita opreste licitatia si daruieste cuiva puturosenia ta, desi trebuie sa-i dai in schimbul unei munci, ca in viata fara a misca din degete, nu poti ajunge departe. Cat si un hot cand fura ceva tot o vointa are sa ia ceva, numai ca el este lenes la o munca unde e platita corect, legal si prefera sa faca rau lumii.
Fara a munci de la zero, sa fi inventiv, ca sa placa ochiului clientului, nu ai cum sa ajungi peste noapte bogatas. A avea bani multi trebuie sa muncesti si sa tot muncesti.
Si ca sa fi un hot destept si sa aiba vointa si sa-si miste fundul din fata calculatorului, poate fura si o banca si asa ajungi bogat peste noapte, desi sansele tale sunt minime de a te bucura de bogatie.
Tu decizi ce vrei exact de la viata! Lasi puturosenia deoparte ori stai ca acum fara sa faci nimic.

Răspuns utilizator avertizat
| MihaelaDart a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Straduieste-te sa ai. Fara ea mai mult pierzi in viata, cum s-ar spune vei fi calcat in picioare de alti.

| RAY a răspuns:

Si eu vreau sa fiu femeie frumoasa ca sigur as face milioane de euro din prostit prosti, nu mereu banii aduc fericirea, eu as prefera o fata serioasa, sincera decat un milion de euro, totul este impotant in viata, cand vrem doar banii numai traim si devenim sclavi baniilor

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

E as fi ipocrit sa spun ca nu ma intereseaza ceea ce nu sunt,nu sunt genul banii nu conteaza,conteaza dar totul conteaza totul in viata, iubirea,banii,sanatatea,fiecare clipa a vieti alcatuieste viata,viata e un puzzele paerea mea,cu rabdare, ambitie cred ca poate voi reusi ceva, dezamagiri, suferinta, o stare de normalitate, nu cred in fericire cred ca e ceva non realistic

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Clar,s-a terminat totul, ramane ceea ce ai facut in timpul vieti tale

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Eu sunt ateu, nu cred in rai/iad, asta nu ar rezolva nimic, multi sunt saraci ca nu respecta banii

| RAY a răspuns:

Eu nu team jignit

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Tu chiar existi sau inca nu te-ai nascut sa stiu sa vorbesc cu maicata sa te avorteze?

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

In vara asta o caut pe maicata poate salvez planeta ok, da-mi nr ei hai ma fa un bine lumi

| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Ce faci minte goala, ma copiezi, da ce tu ce crezi ca eu team facut de ma poti copia, daca te faceam ma protejam

| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Mi-ai dat cerere vrei sa isi fac rezervare cumva?

| GabiDumitrescu a răspuns:

Nu vrei sa devii nimic. Lenea e o scuza. E bine ca ti-ai identificat problema. Incearca sa pleci de la ceva ce iti place sa faci si nu te afecteaza lenea cit de ocupi de acel ceva. Apoi perfectioneaza ceva-ul ala, monetizeaza-l. Succesul vine la un moment dat, insa cum ai zis tu normal si legal, e musai sa ai un focus si sa nu gasesti scuze. Multa vointa si inspiratie iti doresc!

| alex9899 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Eu virau sa ma fac gigolo ca îmi place sex-ul și cu ala poți câștiga bani mulți nu.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru alex9899):

Vrei pe naiba. Habar nu ai ce e aia. Ca gigolo esti platit sa faci ce ii place clientei/clientului/clientilor, nu ce iti place tie...

| GabiDumitrescu a răspuns:

Poti incerca, cel putin...

| OldSoul a răspuns:

Cu "normal si legal" nu o sa reusesti nimic.
Nimic nu e sigur in viata asta, pana si un loc de munca platit cu salariul minim pe economie azi il ai maine nu-l mai ai.
Aici e vorba la cate poti renunta si daca poti calca pe cadavre prentru a-ti realiza visele.
Asa fara riscuri cum vrei tu, nu se poate, daca s-ar putea toti ar fi bogati.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns:

Uite un răspuns foarte serios:

Știi care este populația pământului?
7.500.000.000 de oameni.

Știi câți dintre aceștia vor să fie miliardari?
7.500.000.000 de oameni.

Știi câți miliardari există?
Numai 1.810. Adică 0. 000024% din populația planetei.

Trebuie să înțelegi că miliardarii nu sunt doar cei mai bogați oameni. Sunt cei mai bogați dintre cei mai bogați dintre cei mai bogați dintre cei mai bogați dintre cei mai bogați oameni.

Ca să ajungi miliardar nu este suficient să-ți dorești asta. Trebuie să se întâmple o serie de evenimente atât de improbabilă încât ai șanse mai mari să devii primul om pe Marte decât să devii miliardar.

Iar faptul că ești un leneș fără voință și fără nici o capacitate deosebită nu-ți îmbunătățește deloc șansele.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru johnnny123):

Gresit. Uite, eu am o afacere, aduce ceva bani, e si de munca girla, dar nu intentionez si nici nu am cea mai mica dorinta sa ajung cu ea in zona milioane/miliarde de euroi. Scopul e sa traiesc decent si sa le ofer sansa asta si celor citiva angajati, atit. Pe masura ca o afacere creste, atingerea scopurilor astora doua devine imposibila.

Răspuns utilizator avertizat
| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Cunosc miliardari care traiesc decent. Majoritatea celor cu bani care se sparg in figuri nu au muncit efectiv pentru banii aia.

| johnnny123 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Având o afacere, tu ai o înțelegere mai realistă a ceea ce înseamnă banii și cât efort presupune câștigarea lor. Un om care vede cât de greu se fac 50.000 de euro înțelege mult mai bine cât de greu este să ajungi milionar, ca să nu mai vorbim de miliardar.

Dar asta nu înseamnă că în adâncul tău nu vrei să fii miliardar. Înseamnă doar că înțelegi cât de slabe sunt șansele de a ajunge miliardar, așa că îți propui obiective mai realiste: un trai decent pentru tine și angajații tăi.

Cel care a pus întrebarea nu a câștigat în viața lui nici măcar 100 de euro, deci nu are cum să înțeleagă ce înseamnă 100.000 de euro, 1.000.000 de euro, 10.000.000 de euro și așa mai departe.

El spune că vrea să fie miliardar cum aș spune eu că vreau să mă tund.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Sunt curios de unde știi tu ce înseamnă să câștigi 10.000.000 de dolari?

Singurul mod în care vei câștiga tu zece milioane de dolari este dacă vei fi plătit cu câte un dolar pentru fiecare greșeală gramaticală.

"să știi", nu "să ști"
"tu nu știi", nu "tu nu ști"
"Vreau", nu "vriau"
"tunzi", nu "tun-zi"

Dacă mai calculăm și lipsa punctuației, ai scoate vreo 150 de dolari numai din întrebarea asta.

Răspuns utilizator avertizat
| johnnny123 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Nu, bo$$, nu sunt profesor de română.
Sunt doar un om care înțelege lumea mult mai bine decât tine. În loc să iei răspunsurile mele ca pe o insultă, mai bine ai încerca să înțelegi ce spun. Poate ai avea ceva de câștigat.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Ca sa intri in politica, mai intai trebuie sa inveti a scrie corect.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Cate clase ai?

Răspuns utilizator avertizat
| Sn4k3 a răspuns:

Incearca sa ai succes, sa fii foarte bun intr-un domeniu care iti place, ca sa ai chef de invatat si sa poti deveni mai bun pe parcurs in acel domeniu. Altfel n-ai cum daca stai degeaba.

| Mayar a răspuns:

Cel mai usor, din cate am vazut, este sa fii IT-ist.
Acest domeniu este nemarginit, asa ca alege-ti o ramura care crezi ca te atrage si incepe de acolo

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Dar trebuie sa stii temeinic una dintre lucrurile care se cer mult pe piata in IT, p netur a trece de interviu si testul din interviu. Dupa aceea, ai cale libera

Răspuns utilizator avertizat
| Mayar a răspuns (pentru 20000mAh):

De unde stii tu ce stiu eu sau nu despre domeniul de IT? La toate companiile care se respecta dai un interviu in care dai test. Iti testeaza capacitatile. Daca esti varza, nu poti trece de test si nu te poti angaja. Exista cursuri gratuite in IT pe care daca le urmezi si ei observa ca iti merge mintea, te angajeaza la ei. Tu vorbesti fara sa stii despre ce e vorba.

Răspuns utilizator avertizat
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Bravo, nu-i gresit sa vrei.

| xerxes1 a răspuns:

Doar un milionar in Euro poate sa-ti dea sfaturi bune.
Ceilati trebuiau sa fie si ei milionari daca ideile lor erau bune.

| Speed99 a răspuns:

Ia imprumut de la banca, si fa o multime de operatii estetice, si apoi fa-te actor de filme triplu x, ce pana mea laughing

Castigi milioane de dolari pe an fara nici o problema. Daca mai ai si o idee d-aia "inovatoare" gen FakeTaxi, considera-te milionar d-acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Speed99 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Da, te iau in gluma. Imi place sa iau in gluma inculti care chiar cred ca lumea functioneaza cum vor ei, si ca pot deveni milionari fara pic de efort.

Cineva trebuie sa vina si sa va dea o palma d-aia zdravana sa va treziti la realitate.

Apropo, p-aici pe internet nu prea se tolereaza bine agramatii, "iești" constient de asta, nu?

Răspuns utilizator avertizat
| Speed99 a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Te rog spune-mi ca faci trolling p-aici, te implor ba omule. Te rog nu ma lasa sa cred ca exista asemenea grad de autism in lumea asta.

| Gonrax a răspuns:

N-ai cum sa ajungi milionar peste noapte, trebuie ori sa vii cu ceva foarte original (de exemplu, sa inventezi ceva foarte inovativ si util), sa faci continut de calitate pe YouTube (dar sa te tii calumea de treaba), sau nu stiu, sa devii cantaret, altele.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii simplu, frate! Fiecare om are un lucru pe care-l face din placere. Deci fa din lucru care iti place sa faci, o cariera si usor usor ai sa incepi sa dai rezultate foarte bune daca depui o munca serioasa vei vedea pe zi ce trece ca ai sa avansezi in domeniulrespectiv, Iti urez succes in ceea ce vrei sa faci!

Răspuns utilizator avertizat
| alex9899 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate omu o zis ca e leneș deci ce vrei sa facă sa taie iarba la cain.

| SkandallKamataru a răspuns:

De ce vrei sa fii bogat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru SkandallKamataru):

Pentru ca e mai bine așa ai tot ce vreii.

| Daniel9988 a răspuns:

Ai putea sa fugi pana nu ti-o iau eu din urma, ca am aceleasi planuri...

Răspuns utilizator avertizat
| DrGoogle a răspuns:

Taie frunze la caini si apoi o vinzi lenesule laughing

Răspuns utilizator avertizat
| GHoST013 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Faima vine si ea ceva munca.
Daca tai frunze la caini banii nu-ti cad din cer.

| Arii2 a răspuns:

Lotto.

| FAndrei a răspuns:

Salutare, inteleg ca te plictisesti si ca poate ai o frustrare, sau poate nu e frustrare, si un gand ce te macina, acela de a deveni bogat, sau faimos. Dar sa stii ca pui intrebarea unde nu trebuie, unde crezi ca se afla oamenii care ti-ar putea oferii un raspuns corespunzator, sau de ce crezi ca ti-ar vinde cineva ideea lui pentru a face bani?!
Nu te cunosc, dar am sa iti raspund la intrebare, apreciez onestitatea, asa ca sfatul meu este sa iti dezvolti o pasiune, nu o sa gasesti o ninsa buna poate in care sa te dezvolti, adica o ninsa care sa iti aduca milioanele de dolari dorite, dar poate iti vei gasi o pasiune de unde poti scoate bani si nu vei fi nevoit sa fii scalvul banilor. Trebuie sa incepi sa elimini lucrurile negative din viata ta, atat obiceiurile proaste cat si oamenii, ca sa iti pastrezi un drum catre succesul tau.
Sper ca te-am ajutat cum am putut, ca si ultima sugestie, citeste carti, cartile iti vor oferii o imagine mult mai buna asupra lumii si a ideilor unor oameni si experientele acestora. Practica vei invata din viata altora ce sa aplici in viata ta, ca sa iti accelerzi drumul spre succes.
O seara faina happy

Răspuns utilizator avertizat
| TroubleInParadise a răspuns:

Asta depinde de tine...trebuie sa ai vointa si sa iti doresti si poate o sa reusesti...alt raspuns mai bun nu este cred!

| BlueFox a răspuns:

Cumpara stocuri si investeste.

Răspuns utilizator avertizat
| alex9899 a răspuns:

Pai s-ar putea sa exista o soluție și o sa de-vi mai ales faimos intri în politica poate ajungi și tu ceva ministru pe acolo faci diverse proiecte, etc și începi sa tragi tepe sa tragi și tu bani din acele proiecte așa cum fac toți politice-ni numa ai grija sa nu te prindă DNA ca o sa fi și foarte faimos și sar pute sa ramai apoi și fără avere și cu vreo 10-20 de ani de închisoare.

| Kaiajs a răspuns:

Scrie o carte, da auditie ca un actor, dacă iti place fotbalul fa-te cunoscut laughing, incearca sa faci un joc de calculator sau telefon sau ceva aplicație, compune piese sau poezii, încearcă sa cânți sau sa dansezi, poți sa te gândești la schițe sa iti începi propria ta linie de haine laughing, cântă la un instrument, mergi la concursuri televizate și arata-ți talentul (Gen Iumor), invata (Aici cu învățatul e o problema

Răspuns utilizator avertizat
| TraciucIulia3 a răspuns:

Buna. Trebuie sa schimbi mintea ca sa nu mai ai convingeri limitative si sa iesi de pe karma parintilor pentru ca i-ai judecat si le traiesti destinul, esti pe destinul lor. Trebuie sa iti schimbi conceptul de sine si sa iti vezi valoarea.
Cand o sa-ti vezi valoarea in ochii tai si nu o sa te mai simti devalorizat, o sa faci si bani. Banii inseamna valoarea ta in ochii tai, cat dai pe tine. Daca nu dai 8000 euro pe tine, nu o sa ai bani.
Banii sunt energie masculina. Statul si jobul este energie masculina si sustine energia feminina, somajul.
Scoala la ora actuala este îndoctrinare, nu a schimbat nimic din 1900. Promoveaza furtul, saracia si multe altele prin operele literare. Scoala nu te
invata cum sa te observi si sa intri in tine, sa stai cu atentia pe gandurile si emotiile tale, sa iti schimbi mintea. Nu te invata nimic despre dezvoltare personala, despre inteligenta emotionala.
Uita-te la scoala din vest sau din nord sa vezi sistemul.
Ca sa schimbam sistemul din Romania trebuie schimbat tot.Radical. Bagi in scoala constelatii familiale, scoti religia si operele literare, schimbi imnul.
Religia este îndoctrinare, limitare. Promoveaza saracia si multe altele. Te invata sa nu gandesti, sa nu iei decizii, sa nu iti asumi responsabilitatea, sa nu iti pese de nimic, sa dai vina pe Dumnezeu si altii.
Arborele genealogic al Romaniei este negativ: primul razboi mondial, al 2-lea razboi mondial, perioada comunista, v-ati ucis si ne-am ucis parintii, Presedintele Romaniei si sotia, familia Ceausescu. De aici rezulta mostenire genetica pe minus, adica ADN distructiv.
Sa se faca terapie gratuita la elevi si studenti cate ore vor, nelimitat, macar minim 10 sedinte, sa fie mai mult accent pe arta, creativitate si muzica, sa se scoata operele de la scoala care promoveaza numai prostii ca saracia, furtul, violenta.
Karma este un destin prestabilit. I-ai judecat sau ai jucat rolul de salvator, intrii pe karma lor si le traiesti destinul.
Si ca sa sa ai bani, sa vina banii la tine trebuie sa te conectezi la tata si la arborele lui. Ca sa ai succes la bani trebuie sa te conectezi cu mama si cu arborele mamei.
Nu incepi cu reprogrmarea mentala, ci cu constelatii familiale, cu karma care e 70 %. Apoi vindeci traumele din viata asta prin terapii si apoi faci reprogramare mentala ca sa schimbi mintea.
Atunci cand vei vrea sa faci schimbari in viata ta, vei avea si rezultate. E o munca pe sine. Crezi ca scoala te invata sa fii milionar? Am fi putut fi cu totii acum milionari, dar nu. Suntem saraci, nu vrem sa gandim.
Suntem colonie din 1991. Suntem condusi de american. Trebuie sa iesim din NATO. De aia nu gandim si ne lasam condusi. Nu facem schimbari. Nu avansam. Nu putem fi cu totii milionari pana nu ne luam puterea inapoi si nu facem schimbari si incepem sa ne descurcam singuri. Si suntem lenesi. Si toate au legatura intre ele, tot ce spun.
A si trebuie sa avem salariul mediu de 8000 euro. Cum sa avem salar de 8000 euro in Romania? Prin schimbarea mentalitatii, imprimutam sistemul norvegian. Nordic.
Lenea, comoditatea si neasumarea responsabilitatii o avem din neamul romanesc. Romanii nu vor sa invete, nu citesc, nu se educa, nu vor sa isi asume responsabilitatea. Nu avem in ADN notiunea de a invata, de a ne mobiliza si de a ne impulsiona sa facem schimbari, sa fim motivati din interior si sa fim ambitiosi. Nu esti singurul lenes.
Crezi ca daca inveti esti milionar? Nu! Mintea te ajuta. Reprogramarea mentala. Noile tale convingeri. Sunt oameni care au 2-3 facultati si sunt tot la un nivel de vanzator. Notele, invatatul nu iti gareanteaza succesul. Mintea, cum te setezi iti garanteaza succesul.
La facultate mi-am dat seama ca am facut gimnaziul degeaba, desi voiam sa renunt de mult, nu voiam sa invat. Nici acum nu vreau sa invat, dar as vrea sa am bursa.
Cei care nu vor sa invete este pentru ca e un sistem mediocru. Nu le foloseste la nimic. Si am inteles ca nu mi-a folosit nimic din gimnaziu si ca in general nu iti folosesc la nimic multe chestii abia la facultate. Cati inteleg asta? Altii au inteles din gimnaziu ca invata chestii care nu le folosesc la nimic si nu isi pierd vremea cu ele.
Am pierdut ani stand in gimnaziu cand puteam face altceva. Dar ce putem face? Sa renuntam la scoala? Ne trebuie bani. Avem probleme cu familia.
M-am saturat de scoala cum toti s-au saturat. Oamenii abia asteapta sa scape de scoala si sa faca copii. Nimeni nu mai citeste si nu mai invata dupa ce termina scoala.
Carmina Harr invata si acum. E scriitoare internationala si traieste in Irlanda. E irlandeza. A inteles un sistem pe care romanii din afara nu il inteleg. Ea educa populatia Romaniei. Ea ne spune ce avem de schimbat si nimeni nu aude.
A si scoala te invata sa fii angajat. Te duci la scoala ca sa fii angajat. Condus. Nu gandesti, nu iei decizii, nu faci ce vrei tu.
Iti repeti zilnic ca,, Sunt succes fabulos in tot ce imi propun. Sunt destept. Imi vad inteligenta. Sunt bogat. Sunt milionar. Am valoare. Imi vad valoarea. Am bani.".
Cand iti schimbi conceptul de sine si oamenii te vor vedea altfel.
Scoala din Romania este locul 1000 -1200 in lume si in Europa. Suntem locul 1000-1200 in Europa si in lume la toate. Dar la hotie, la crime, la pedofilie, la lipsa de educatie suntem primul loc. Citeste, cauta pe internet ca sa te convingi ca spun adevarul.
Adevaratii milionari sunt fericiti, conectati cu Divinitatea, nu au scoala si traiesc in alte medii. Romania este saraca. Poti emigra, dar trebuie schimbat sistemul in interior.
Mintea se schimba cu terapie concreta. Reprogramare mentala cum face Cornelia Haussman, prin hipnoza, faci constelatii familiale ca sa iesi de pe karma, destinul parintilor, bunicilor pentru ca i-ai judecat. Eu am lucrat cu asa ceva de mica, am facut cursuri de dezvoltare personala si spiritualitate. Dezvoltarea personala face parte din spiritualitate.
Am facut prima mea sedinta de constelatii cu Carmina Harr si am 21 ani la ora actuala, in 2023.

Terapii cu Cornelia Haussman:

https://m.facebook.com/....../story.php

Carmina Harr, constelatii familiale.

https://m.facebook.com/....../story.php

| TraciucIulia3 a răspuns:

Postez partea a doua. Mai e un comentariu.
Scrii pe foaie visele tale la prezent.,, Am casa mea de vis, masina de vis, relatia de casatorie perfecta. Sunt milionar. Sunt bogat. Sunt fericit.". Ce vrei tu. Le citesti sau te înregistrezi si le asculti. Prin repetitie. Macar un an. Scrii pe foaie cum sa fie casa ta de vis, masina ta de vis, relatia ta de casatorie perfecta,
sotia ta perfecta sau de vis, cum sa fie ea: fizic, comportamental, e matura in gandire, ce varsta are, etc..Ideal ar fi sa fie dintr-o tara suverana, in care oamenii sunt educati, bogați, fericiti, sunt vindecati si gandesc normal, au cateva convingeri de schimbat decat un roman. Romanii au peste 1000 de convingeri, au foarte multe traume. Nu gandesc normal. Au sinapsele inversate. Au foarte mult de lucru, de schimbat.Scrii cum vrei sa fie viata ta perfecta, la care visezi. Si citesti. Sau te înregistrezi si le audiezi. Te uiti pe harta sa vezi unde vrei sa emigrezi. Scrii pe foaie in ce tara vrei sa locuiesti, ca e educata, bogata, ai mare si munte gratuit, te simti ca intr-o vacanta. Carmina Harr asa a facut si fac si eu.