| Marian_Bogdan_1997_jP89 a întrebat:

Vreau sa devin bogat(milionar, miliardar) faimos, si știu ca o sa ma faceți in toate felurile, si ca o sa spuneți ca sunt prost, tampit etc. Eu vorbesc serios si sunt dispus sa fac orice(NORMAL SI LEGAL) sa ating aceasta "teapa", stiu ca trebuie sa învăț ca sa ajung asa ceva DOAR ca nu am voința și sunt leneș, cum sa fac sa nu mai fiu.
Vreau răspunsuri serioase.

Răspuns Câştigător
| vale300 a răspuns:

Ai putea să îți faci un business.
Ex. Să deschizi un mini restaurant, un mic magazin cu haine.
Vei primi mulți bani, iar cu ei îți vei extinde afacerea construind magazine sau ce vei dori în toate colțurile lumii. Apoi va trebui doar să angajezi personal și să aștepți ca în fiecare zi, lună să îți vină bani colosali de la fiecare magazin. Atunci vei fi miliardar și nu vei ști ce să faci cu atâția bani. Dacă vei face cum ți-am scris sigur vei deveni miliardar.
Succes!

93 răspunsuri:
| alex9899 a răspuns:

Pai s-ar putea sa exista o soluție și o sa de-vi mai ales faimos intri în politica poate ajungi și tu ceva ministru pe acolo faci diverse proiecte, etc și începi sa tragi tepe sa tragi și tu bani din acele proiecte așa cum fac toți politice-ni numa ai grija sa nu te prindă DNA ca o sa fi și foarte faimos și sar pute sa ramai apoi și fără avere și cu vreo 10-20 de ani de închisoare.

| DrGoogle a răspuns:

Taie frunze la caini si apoi o vinzi lenesule laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ii simplu, frate! Fiecare om are un lucru pe care-l face din placere. Deci fa din lucru care iti place sa faci, o cariera si usor usor ai sa incepi sa dai rezultate foarte bune daca depui o munca serioasa vei vedea pe zi ce trece ca ai sa avansezi in domeniulrespectiv, Iti urez succes in ceea ce vrei sa faci!

Răspuns utilizator avertizat
| Gonrax a răspuns:

N-ai cum sa ajungi milionar peste noapte, trebuie ori sa vii cu ceva foarte original (de exemplu, sa inventezi ceva foarte inovativ si util), sa faci continut de calitate pe YouTube (dar sa te tii calumea de treaba), sau nu stiu, sa devii cantaret, altele.

| xerxes1 a răspuns:

Doar un milionar in Euro poate sa-ti dea sfaturi bune.
Ceilati trebuiau sa fie si ei milionari daca ideile lor erau bune.

| TroubleInParadise a răspuns:

Asta depinde de tine...trebuie sa ai vointa si sa iti doresti si poate o sa reusesti...alt raspuns mai bun nu este cred!

Răspuns utilizator avertizat
| alex9899 a răspuns (pentru anonim_4396):

Frate omu o zis ca e leneș deci ce vrei sa facă sa taie iarba la cain.

| GHoST013 a răspuns:

Nu prea ai ce sa faci. Faima vine si ea ceva munca.
Daca tai frunze la caini banii nu-ti cad din cer.

| Kaiajs a răspuns:

Scrie o carte, da auditie ca un actor, dacă iti place fotbalul fa-te cunoscut laughing, incearca sa faci un joc de calculator sau telefon sau ceva aplicație, compune piese sau poezii, încearcă sa cânți sau sa dansezi, poți sa te gândești la schițe sa iti începi propria ta linie de haine laughing, cântă la un instrument, mergi la concursuri televizate și arata-ți talentul (Gen Iumor), invata (Aici cu învățatul e o problema

| johnnny123 a răspuns:

Uite un răspuns foarte serios:

Știi care este populația pământului?
7.500.000.000 de oameni.

Știi câți dintre aceștia vor să fie miliardari?
7.500.000.000 de oameni.

Știi câți miliardari există?
Numai 1.810. Adică 0. 000024% din populația planetei.

Trebuie să înțelegi că miliardarii nu sunt doar cei mai bogați oameni. Sunt cei mai bogați dintre cei mai bogați dintre cei mai bogați dintre cei mai bogați dintre cei mai bogați oameni.

Ca să ajungi miliardar nu este suficient să-ți dorești asta. Trebuie să se întâmple o serie de evenimente atât de improbabilă încât ai șanse mai mari să devii primul om pe Marte decât să devii miliardar.

Iar faptul că ești un leneș fără voință și fără nici o capacitate deosebită nu-ți îmbunătățește deloc șansele.

| BlueFox a răspuns:

Cumpara stocuri si investeste.

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns:

Si eu vreau sa fiu femeie frumoasa ca sigur as face milioane de euro din prostit prosti, nu mereu banii aduc fericirea, eu as prefera o fata serioasa, sincera decat un milion de euro, totul este impotant in viata, cand vrem doar banii numai traim si devenim sclavi baniilor

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

E as fi ipocrit sa spun ca nu ma intereseaza ceea ce nu sunt,nu sunt genul banii nu conteaza,conteaza dar totul conteaza totul in viata, iubirea,banii,sanatatea,fiecare clipa a vieti alcatuieste viata,viata e un puzzele paerea mea,cu rabdare, ambitie cred ca poate voi reusi ceva, dezamagiri, suferinta, o stare de normalitate, nu cred in fericire cred ca e ceva non realistic

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Clar,s-a terminat totul, ramane ceea ce ai facut in timpul vieti tale

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Eu sunt ateu, nu cred in rai/iad, asta nu ar rezolva nimic, multi sunt saraci ca nu respecta banii

| RAY a răspuns:

Eu nu team jignit

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Marian_Bogdan_1997_jP89):

Tu chiar existi sau inca nu te-ai nascut sa stiu sa vorbesc cu maicata sa te avorteze?

Răspuns utilizator avertizat