| mdi a întrebat:

ma gandeam impreuna cu niste prieteni sa deschidem o afacere, totusi vrem sa primim si niste fonduri europene... unde putem suna pentru mai multe informatii?happy

2 răspunsuri:
| Sirena_Mica_1976 a răspuns:

Am cautat si am incercat si eu de 2 ani, dar e birocratia foarte mare si nu am reusit. Oricum iti trebuie sa ai si tu niste mii de euro, trebuie sa ai cel putin 25%-50% din banii pe care ii vrei. Fara pile nu faci nimic

| mdi explică (pentru Sirena_Mica_1976):

Da, depinde si de ce fel de afacere vrei sa incepi si cat de mare sa fie... oricum presupun ca trebuie sa ai relatii ca sa poti primii banii, exact cum ai spus si tu.