| thedj a întrebat:

Salutare TPU, as vrea sa stiu unde poti sa te angajezi cu 10 clase? si ca-m cat castigi?

Dau funda si fara raspunsuri idioate! happy

21 răspunsuri:
| sebitzu007 a răspuns:

Doar cu jumate de norma sau la negru

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum nu sint locuri de munca nici pentru cei cu scoala absolvita, sansele sint foarte mici. Fara sa te simti jignit, ai avea sanse in constructii, la drumuri, la un gater, sau in alte locuri cu munca necalificata.

| Crucified a răspuns:

Nu eşti în stare să mai faci încă 2 clase?

| valentingb a răspuns:

Foarte slabe sanse sa te angajezi, chiar si cu facultate, sa stii. Dar, teoretic, la munca de jos, constructii, salahor, manipulant, covrigar, sofer, maxim vanzator.
Totusi, e teoretic, pentru un post de sofer, de exemplu, sunt cam 1000 de doritori, media pe tara. Din experienta iti zic, cel putin 32 de oameni pe un post sunt, ca sofer.
Eu am lucrat cu diploma de 10 clase ca electronist, dar aveam deja 12 clase.

| thedj explică (pentru Crucified):

Nu ca nu sunt in stare, is prea plictisit sa imi frec creierii degeaba cand pot castiga baniwinking

| Predator30 a răspuns (pentru thedj):

Ce gandire ai, o sa iti dai seama pe parcurs ca nu faci bine, numai bine si eu te sfatuiesc sa termini liceul si bineinteles daca poti fa si o facultate.In Romania ceea ce vrei sa faci tu este egal cu 0...Gandestele si la viitor!

| karsivan a răspuns:

O sa fi dezamagit nu poti castiga decit foarte putin bani si aia munciti cu spinarea nu se mai gasesc locuri de munca bine platite, doar locuri de munca unde muncesti cat 2 adica 12 14 ore si daca iei 600 -900 lei in cel mai fericit caz. Loc de munca necalificati asta o sa gasesti.

| thedj explică (pentru karsivan):

V-am cerut in legatura cu joburi fratilor nu sa imi tineti morala ca e fix cu 0 morala voastra pentru mine fara suparare, stiu ce vreau sa fac cu viata mea asta ar fi doar un job pentru un moment, ca sa imi realizez principalul job.

| KodrutZ a răspuns (pentru thedj):

Iar principalul job este? Daca intri in politica se poate si cu 8 clase sau mai putine, avem exemple destule. Valutist/camatar/peste, la fel. Nu comenta ca iti fac altii morala, incearca sa pui problema astfel incit sa nu se ajunga la asta. Uite, ca sa nu zici ca sint rau, iti dau doua exemple ca sa vezi diferenta:

1. mi-e lene la scoala si m-am gandit sa fac bani. ce pot sa fac ca sa cistig decit 1000 ron sau mai mult?
2. Am inceput clasa a XI-a si, deoarece am probleme in familie si vreau sa ajut si eu cu banii, as vrea sa muncesc.
Am rezistenta fizica, dar inca nu am permis de conducere si nici experienta in munca. Cunosc foarte bine pachetul MS Office si as putea lucra ca operator introducere date sau ceva de genul, doar ca nimeni nu ma vrea cu jumatate de norma si la virsta/situatia mea cind inca trebuie sa ma duc la scoala. Ce imi recomandati? Dupa terminarea liceului intentionez sa plec in Alaska pentru a lucra si a cistiga bani pentru facultate.

Va rog fara raspunsuri de genul "termina scoala" fiindca situatia financiara a familiei face acest lucru imposibil.

Ei, ce zici?

| thedj explică (pentru KodrutZ):

Dupa cum zice si numele sunt Dj / Producer / Remixer momentan clubu unde bag e in renovare, nu vreau sa ma laud cu clubul unde pun deoarece mi se pare cel mai frumos din localitatea unde locuiesc, asa ca pana termina ei cu clubul m-am gandit sa imi iau un job secundar oricum eu tot cu muzica voi traii asta e clar, si de aceea aveam nevoie de niste opinii pentru niste joburi nu pentru "Fa scoala".

| Jipa95 a răspuns:

Pai in domeniul pazei, paznic, salubrizare ( gunoier ), om de servici, cam astea le practici daca nu pui burta pe carte

| KodrutZ a răspuns (pentru thedj):

OK, asa zi. In cazul asta, ce te opreste sa cauti in domeniul asta pentru acasa? Nu de alta, dar petru mixuri si alte chestii audio-related strainii platesc banuti frumusei, nu ciupeala.

| karsivan a răspuns (pentru karsivan):

Nu tin morala nimanui, si eu as vrea pentru sotul meu un job mai bun este sofer am gasit cu greu servici cu plie cum se spune si castiga mai nimic asta e, deocamdata dupa inelungi cautari de job a stat mult fara munca. poate o sa ai noroc stiu si eu.

| thedj explică (pentru KodrutZ):

Intr-adevar, anumiti oamenii cred ca jobul de Dj e un nimic unde nu castigi mai nimic, insa habar nu au cat de mult se inseala, alti chiar au inclinatie spre asa ceva alti nu. Fiecare cum la inzestrat Dumenzeu.

| Crucified a răspuns (pentru thedj):

Păi dacă vrei bani mulţi-mulţi, mai fă încă 2 clase. Dar eu te cam prevăd la salubrizare...

| thedj explică (pentru Crucified):

Scuze ca iti zic da fiinta mai proasta ca tine nu am vazut, fa bine si nu te mai baga in discutie daca nu ai minte deloc sau citeste inainte de a posta ca oamenii prostii ca tine e tare nasol sa vezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Jipa95):

Ai sa razi dar si acolo, ma refer la paza, iti trebuie sa faci o scolarizare de 3 luni, auzi la ei fratele meu ce s-au gandit, ia ciomagul in mana si pazeste cladirea asta, dar daca nu ai atestat nu sti sa ti ciomagul asa ca nu esti apt pentru postul de pandar rolling on the floor

| Crucified a răspuns (pentru thedj):

E doar mi-am exprimat părerea. (în a doua propoziţie)
Cu 10 clase te faci vânzător la mc donalds, şi scuipi şi tu acolo în mâncare, înainte să serveşti sucul/îngheţata/hamburgerele/eu mai ştiu eu ce clienţilor.

| KodrutZ a răspuns (pentru Crucified):

Educatia/diplomele si capabilitatile unei persoane nu au mai nimic in comun uneori. Altii au milionari care abia daca au terminat liceul, iar tu il demoralizezi cu mizeria de conceptie pur romaneasca ca daca n-ai scoala nu esti nimeni.

| pinkup a răspuns:

B.o.s.,leoni,huf,salar....sincer habar n-am

| fany22 a răspuns:

Salut! daca vrei sa incerci cel mai tare MLM-online, cauta-ma pe PM.