| anonim_4396 a întrebat:

TPU,am gasit 1 milion in. Carrfour si am fost za il las la lucruri pierdute,nu a gasit "norocosul" si am fost sa recuperez banii,nu a vrut sa ii inapoieze, e ok daca trimit un amic sa zica ca el a pierdut el banii? poate chema politia? Dau funda?

11 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cum de-ai gasit un milion?
Cine si-a uitat geanta cu bani?
ma rog, se pot verifica camere de luat vederi din magazin si standuri si se va vedea cine a lasat banii acolo.

| gigite a răspuns (pentru Violleta2022):

100 ron = 1.000.000 ROL

| Violleta2022 a răspuns (pentru gigite):

Banii vechi s-au scos de pe piata acum cativa ani!
Nimeni nu mai foloseste banii vechi, poata doars a faca misto cu ei, ca valoarea lor este nula

si cand spui 1 milion de lei = inseama 1 milion de lei in banii de azi, ca azi a gasit baiatul, nu acum 5 ani!

| gigite a răspuns (pentru Violleta2022):

Si i-a numarat fix sau 999.999, 98 lei!?

| gigite a răspuns:

Da.

| gigite a răspuns:

Da.

da. da. da. de trei ori DA!

| Alex007xD a răspuns:

Tu esti de vina pentru ca ai dus banii acolo. In locul tau i-as fi tinut.

| Claucs a răspuns:

Da este OK. Poti sa trimiti pe cineva. Dar e o treaba injositoare. Mi se pare ca in termen de 30 de zile nu se mai pot recupera. Dar pana la urma poti sa faci si chestia asta nu e nici o problema. Si mi se pare ca nici detinatorului real al sumei de bani nu ii trebuie vreo dovada. Deci e ok.

| megszentsegtelenithetelensegeskedeseitekert a răspuns:

Pai. Nu ar fi tocmai corect sa faci asta + ca degeaba chemi politia ca va sti ca nu-s banii tai. Deodata ce i-ai pus la lucruri pierdute, cum te duci tu cu politia sa-ti recuperezi banii ''tai''? laughing Cel mai bine este sa-i lasi unde sunt, oricum nu o sa te bucuri de ei pentru ca nu sunt banii taiwinking

| anonim_4396 explică (pentru megszentsegtelenithetelensegeskedeseitekert):

Nu Am zis ca eu chem, zis doar ca ei sa nu cheme

| megszentsegtelenithetelensegeskedeseitekert a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca iti trimiti prietenul dupa bani, va vrea si el 50 % si daca te duci tu o sa te intrebe : De ce i-ai mai pus la lucruri pierdute daca sunt banii tai?