| val19 a întrebat:

Va salut! Pot primi niște bani în Revolut dintr-un cont bancar?

7 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Da!

| Violleta2022 a răspuns:

Contul de revolut este in lei sau alta moneda bancara?
Fiindca este ideal ca transferul sa se faca intre banci care au aceeasi moneda (leu-leu sau euro-euro), ca sa nu pierzi bani la conversia banilor si comisioanele transferurilor bancare internationale.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da.

| val19 explică (pentru Violleta2022):

Este în lei

| Violleta2022 a răspuns (pentru val19):

Atunci este posibil transferul, doar sa ii dai numele tau corect si complet cu nume si prenume si evident contul IBAN.

| ReddY25 a răspuns:

Da,vei putea

| CristiDinBucuresti a răspuns:

De la cine sa primesti bani? Poti doar daca cel care iti da banii face el transferul in contul tau de revolut