| love10andra a întrebat:

Verisoara mea vrea un loc de munca doar ca are 12 ani! Are vreo sansa si-i poate oferi cineva un loc de munca decent si nu conteaza cat ia pe luna poate sa ia si 50 lei si 30 lei nu conteaza.Sta in Botosani! Daca nu ma puteti ajuta cu un loc de munca macar sa-mi spuneti daca are vreo sansa!?

13 răspunsuri:
| VERSACE_7822 a răspuns:

Are o gramada de sanse mai ales la handsjob
mult succesc
FUNDA?

| axeldavid a răspuns (pentru VERSACE_7822):

Sau blowjob

| MoneyMoney a răspuns:

La 12 ani cu SIGURANTA NU!winking Vârsta minimă de angajare estwe 16 ani, poate cel mult la "negru" fără acte, dar nu se mai riscă nimeni cu dosar penal! happy

| VERSACE_7822 a răspuns (pentru MoneyMoney):

Ce te angajeaza ma numa la negru deci primesti bani...

| trolololo a răspuns:

Nu are voie sa lucreze. Trebuie sa aibă minim 16 ani. Se poate angaja la 15 ani dar numai cu acordul părinților.

| MoneyMoney a răspuns (pentru VERSACE_7822):

Se pare că NU cunoşti actuala legislaţie NU se mai dă amendă se face puşcărie pentru"exploatarea minorilor" (adică angajarea lor) happy aşa că după ce mai da pe la cursurile de Legislaţie poţi comenta! tongue

| VERSACE_7822 a răspuns (pentru MoneyMoney):

Daca ai prins respectivu da nu stie nimeni ca persoana care o plateste nu ai unchi sau matusa hellow!

| MoneyMoney a răspuns (pentru VERSACE_7822):

Alo copilu' crezi că la controale la ITM şi Protecţia Copilului bagă retardaţi şi fraieri!?!? NU ai citit caută de muncă un copil de 12 ani!?! Sincer după mintea ta ce muncă poate să presteze un copil!?!? tongue

| anonymousxD a răspuns:

Vârsta minimă de angajare este de 16-17 ani. La 12 ani nu o angajează nimeni pentru ca este prea mică. Dar, poate să incerce să confecţioneze bijuterii şi accesorii hand-made.

Sper ca te-am ajutat, o zi buna! happy

| mihaelamiki96 a răspuns:

Buna! s-ar putea angaja la oriflame dar pe numele mamei al tatalui ...sau al orcarei persoane care are peste 16 ani! tot ce trebuie sa faca e sa dea catalogu cu produse la diferite persoane pe care le cunoastea si care stie ca ii dau bani! la 12 ani cred ca va avea nevoie de ajutor ca sa inteleaga cum stau lucrurile! oricum pentru mai multe detalii uite id meu : mysumyhaela, mai vb pe mess daca te intereseaza

| ioanaisfetcu a răspuns:

Numai la negru!

| RDKV a răspuns:

Oricine are o sansa sa faca bani in tara noastra acum, trebuie doar sa vrea.Eu as avea ceva de lucru pentru ea, pentru mai multe detalii astept un e-mail:dumy86@yahoo.com

Răspuns utilizator avertizat