| dubfreeromaniasmoke a întrebat:

Vreau niste idei de afaceri ce as putea face cu suma de 1000 de lei

9 răspunsuri:
| relativsausigur a răspuns:

Iti cumperi tutun la kilogram, cumperi filtrele, cumperi aparatul de facut tigarile.
Toate astea te-ar costa cam asa :
Tutunul gasesti si cu 100 de lei / kg.
Filtre gasesti si cu 2 lei / cutia de 100 de tuburi.
Aparatul, daca optezi pentru cel manual te costa cel mult 25 de lei, daca optezi pentru cel electric sa faca singur tigarile te costa 40 - 50 de lei.
Te apuci si faci tigari si le dai mai ieftin, le dai de exemplu cu 10 lei pachetul, adica 10 lei pentru 20 de tigari, si la investitia de pana in 150 de lei pe care o faci tu, vei scoate 400 - 500 de lei.
Deci cam asta poti face cu putini bani, din cate se vede, cu mult mai putin de 1000 de lei, pentru ca 1000 de lei pentru afaceri mai mari, sunt insuficienti, totul costa in ziua de azi.

| xerxes1 a răspuns (pentru relativsausigur):

Si dupa aceea o sa-l caute Politia.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru relativsausigur):

Si cine spanac cumpara tigari facute la colt de strada?

suntserios
| suntserios a răspuns:

1000 lei nu e o suma pentru afaceri

| relativsausigur a răspuns:

Nu il cauta politia pentru ca face tigari si vinde si la altii, cine se complica sa-l reclame? laughing
Iar referitor la cine cumpara tigari facute, fumatorii pe care ii "ard" costurile tigarilor in ziua de azi si nu "facute la colt de strada", incepi prin anunturi, sau la cunostinte, vecini, ei duc vorba pe mai departe.
Omul dorea o idee de afacere avand la dispozitie doar 1000 de Ron, e singura la care m-am gandit, pentru ca a mai facut-o pe cineva si a functionat foarte bine, profitul ii era triplu, iar clienti chiar avea.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu 1000 lei nu poti face nici o afacere. Cea mai buna solutie este sa-i duci la banca, sa faci un deposit la termen, pe 1-2 ani ca sa-ti aduca o dobanda.

| R3sp3ctt a răspuns:

Afaceri cu 1000 de lei? Nu prea ai ce face cu 1000 de lei.Eu cheltuiesc atata lunar doat pe alimente

| Violleta2022 a răspuns:

Daca prostia te-ar durea, cred ca ai tipa non stop.

| dubfreeromaniasmoke explică (pentru Violleta2022):

De acord cu tine