| Ralatals a întrebat:

Vreau sa bag banii pe cardul meu bancar, dar este pe numele mamei. Știu toate datele.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca ai un card te duci la bancomat (cele cu functii multiple) si pui cardul sau il introduci in fanta si intri pe depunere (daca stii PIN-ul). Automat iti da IBAN-urile pe numele cui este facut cardul. Mie, de exemplu, imi apare si cel in lei, si cel pentru cardul de cumparaturi. Apoi te hotarasti pe care sa-l alegi si depui banii. Nu trebuie sa stii IBAN-ul.

10 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Cum nu văd nici o întrebare, baftă atunci. Nu te-a întrebat nimeni totuși ce vrei tu să faci cu banii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Spor

| Vasile2003 a răspuns:

Dacă ai cardul și știi codul trebuie doar să îl introduci în bancomatul de la banca respectivă, pui codul și selectezi depunere numerar și confirmi ce mai e pe acolo, bagi banii și gata...

| Lukasssz a răspuns:

Mama ta auzind asta:So you have chosen death!

| Frank51 a răspuns:

Cardul meu bancar pe numele mamei, asta-i bună, mi-ai făcut seara laughing

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Deunde bagi banii pe cardul mamei tale? Ca sa faci transferul este necesar sa mergi la orice bancă, si sa ai extras de cont cu Ibanul mamei tale, si cu acel numar de cont se va face transferul, daca nu ai ibanul mamei tale nu poti trimite bani, iar extrasul de cont banca nu ti l da tie fiind cardul mamei, ea trebuie sa mearga sa ceara un extras de cont si sa specifice ca doreste ibanul.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Vasile2003):

De ce vorbesti prostii? Fără Iban nu intra bani, in ce cont îi bagă?

Bula
| Bula a răspuns:

Poti merge la orice filiala a bancii mamei tale si depui numerar in contul IBAN atasat cardului.
De asemenea, poti depune numerar si la bancomate sau la alte banci (eventual transfer de pe contul tau), dar de la alta banca se percepe comision.
In fiecare caz trebuie sa cunosti codul IBAN a contului atasat cardului, in care vrei sa faci depunerea /transferul.

| Vasile2003 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Tot eu vorbesc prostii? Tu când mergi la un bancomat cu cardul și îl introduci și pui codul mai pui și iban-ul? Nici n-ai avea unde sa îl pui ca el e automat rolling on the floor)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Vasile2003):

Asa da