| sorin8256 a întrebat:

Vreau sa încep e-commerce, cum sa comand de pe Alibaba? nu am firma. vreau primadata stockul de marfa…

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Trebuie sa-ti deschizi o firma.
Pentru cumpararea marfurilor, poti tu sa imprumuti firma.

| MistarGoGu a răspuns:

Intai fa-ti firma ca pote " ciripeste " cineva apropiat și te leagă pentru evaziune fiscala! Apoi vorbești cu un contabil vezi care este treaba! Este vorba de mărfuri extracomunitare *( din afara UE - China ) Pentru care faci vama și plătești taxe!
Dacă era asa simplu eram toți e-bisnitari! Bafta!

| VENON a răspuns:

Că sa te apuci de E-commerce, ar fi indicat să-ți creezi un site personal, in caz că nu ai deja unul, și poți găsii pe google foarte mulți parteneri care2se ocupă ei de stocarea mărfii. Asta nu ar fi o problemă. Încercă să cauți: cjdropshipping, fivver, eprolo, și mulți alții, evident trebuie să-ți faci account cu fiecare în parte. Înainte de toate trebuie să-ți organizezi site-ul foarte elegant, inainte sa incepi colaborările cu ei. Mult succes