rroxi44
| rroxi44 a întrebat:

Am primit recent un mail - si m-am gandit ca e bine sa vi-l impartasesc
"Galeriile de arta Saatchi fac un clasament cu cei mai
renumiti artisti din sec XX. BRANCUSI era pe locul 2 (doi) la 300 (trei sute) de voturi distanta de Picaso dar a fost depunctat cu 2000 puncte initial pe motiv ca era votat masiv din Romania."
Acum este pe locul 17 si am fost rugata sa trimit link-ul mai departe pentru a putea si votat... Daca vreti sa va alaturati acestei initiative puteti s-o faceti la adresa
http://www.saatchi-gallery.co.uk/artvote/
Daca sunteti romani din alta tara e cu atat mai bine...

Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Multumesc pentru adresa de E-mail, o sa-l votez pe Brancus, este un artist care a adus noutate in sculptura romaneasca si care a impus acest stil, fiind recunoscuta Romania prin capodoperele sale. Ar trebui ca mai multi romani sa-l sprijine prin voturile lor, pentru ca merita intr-adevar.

8 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Rroxi43...multumesc pentru informatie...am votat Brancusi... dupa raspunsurile pe care le-ai primit, se vede ca romanii sunt contra ramanilor... ce sa zic..."imi place Dali. dar votez cu Brancusi"...

| elena a răspuns:

Revin...foarte interesant... expertii TPU voteaza cu Dali...de ce?

rroxi44
| rroxi44 explică:

Pot fi votati mai multi artisti - dar numai o singura data. Deci daca Brigaela ai votat cu Dali - il poti vota linistita si pe Brancusi... si eu l-am votat pe Renoir...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Am fost acolo si nu m-am putut abtine si l-am votat pe Dali.

gbrltdr
| gbrltdr a răspuns:

... ce daca a fost votat masiv din Romania? ...trebuia votat si din Franta, unde a trait si creat multe opere, in America, unde ii este cunoscuta opera...si multe alte tari, nu numai din Romania...Brancusi este recunoscut prin opera sa simbolistica in intreaga lume...asa ca votati romani pe marele nostru artist sculptor! Multumim Rroxi pentru informatie!

| chikitoka a răspuns:

Eu nu pot sa-l votez..nu ma lasa, cica l-am mai votat..hmm strangesad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi place Dali! happy dar votez si cu Brancusi

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rroxi43, mersi pentru anunt!