| uauaua a întrebat:

Buna, buna! Am nevoie de putin ajutor.
Am intrat pe a IX-a la liceul pe care nu-l voiam si as vrea sa ma mut dupa clasa asta la Liceul Popular de Arte la profilul plastic (nu am luat probele din pacate). Deja stiu ca pentru a ma transfera trebuie sa am media generala mai mare ca a ultimului din clasa si sa mai fie loc, dar in cazul acestui liceu? Am auzit de la cineva ca e procedura mai complicata sau ceva. Ma gandesc ca trebuie sa dau din nou probele, nu? Probele sunt la fel cum au fost vara asta sau mai greu sau cum pentru cei de vor sa se transfere?
Am mai cautat pe internet, dar n-am gasit niciun raspuns si na. As aprecia foarte mult daca poate sa-mi spuna cineva ca sa stiu cum ar trebui sa ma pregatesc pe aici pe-colo

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu te poti transfera fara a reusi la probele ce trebuie sustinute.
Stii ce probe sustii si te pregatesti la ele, eventual cu un profesor de la liceul de arta.