| WhiteGhost1453 a întrebat:

Buna
Desenez de la 9 ani si as vrea sa fac o mica afacere din care sa scot profit.
Am desenat portrete,anotimpuri, animale....am pictat icoane am modelat din lut o macheta a unei moschee.
Din plastilina chipuri de oameni.
Desene cu henna.
Aveti vreo idee?

Răspuns Câştigător
| tupu13 a răspuns:

Poti face desene pe comanda

3 răspunsuri:
| Unindividn0rmal a răspuns:

Pai, daca stii sa folosesti o tableta grafica este foarte bine. Este mult mai greu sa transformi desenul pe hartie o afacere. Cel mai bine iti cumperi I tableta grafica buna, depinde si de bugetul tau, dar pentru inceput sa nu iei una foarte scumpa, gasesti si la Emag daca nu ma insel, apoi iti va trebui un program in care sa lucrezi, cum ar fi Manga Studio. Va dura ceva sa te obisnuiesti cu tableta, este foarte diferita decat hartia, in primul rand pentru ca te uiti la ecran, nu la mana. Si apoi vinzi desenele sau le faci la comanda.
Daca chiar nu doresti asa, desi e mult mai bine, poti sa incerci sa faci desene la comanda, pe hartie, problema este ca nu prea o sa ai comenzi. Sau poti incerca sa te faci restituitor de biserici, etc. Se castiga destul de bine. O zi buna!

| WhiteGhost1453 explică (pentru Unindividn0rmal):

Inteleg.
Ma gandesc demult..sa fac ceva cu talentul meu.o sa incerc chestia cu tableta

| Unindividn0rmal a răspuns (pentru WhiteGhost1453):

Cu placere!