| anonim_4396 a întrebat:

Am o mare problema! Miam descarcat jocul farming simulator 2011 si atunci cand dau dublu click pe iconita de pe desktop imi apare o eroare la care scrie asa: Error:Could not init 3D system. Shader model 2.0 is required. Please install the latest video drivers.Ce inseamna asta? si ce inseamna SHADER 2.0? Daca e ceva putere a calculatorului unde verific cat are calculatorul meu? Dar in fine va rog spuneti-mi de ce nu merge si ce ii cere acea eroare calculatorului? Ce sa instalez? Va rog ajutati-ma incerc sa fac jocul asta sa mearga de cateva luni!

Răspuns Câştigător
| BoyX6Boy a răspuns:

Salut! Dai click dreapta pe desktop, si dai Nvidia Control Panel (daca nai asta ar trebui sa nu te mai obosesti), si cauti undeva sus zice ceva de 3D, o seletezi, alaturi in dreapta iti va da un meniu cu niste aplicatii, dai add, si cauti iconita jocului, o iei, o selectezi si dai undeva unde scrie off, dai pe on ok!?
2. SHADER 2.0 = este ceva de la placa video, ceva ce amplifica graficile 3D, exista SHADER 3.0 pentru. PC-uri mai avansate...Nimic nu trebuie instalat...

2 răspunsuri:
| BoyX6Boy a răspuns (pentru BoyX6Boy):

Hei, asa-i că sunt deştept pentru un pusti de 10 ani_

| P3TR3 a răspuns:

Si eu am aceeasi problema si nu am Nvidia Control panel...deci..cum o fac? thinking