| DanMihalache a întrebat:

Bună ziua. M-am apucat să scriu o și am ajuns la 35.000 cuvinte. Până la sfârșit aceasta va avea cred eu 60-70k cuvinte. Va fi o serie de 2 cărți, poate 3. Am subiectul pentru a doua carte care va fi o continuare fidelă a acesteia. Întrebarea este dacă nu cumva este prea scurtă pentru o carte de 60-70k cuvinte? Poate ar trebui să fac o singură carte cu peste 100k cuvinte? este prima carte pe care o scriu și nu știu dacă o voi publica vreodată. Folosesc aplicația DOCS pe mobil și uneori pe laptop, dar 95% din timp scriu pe telefon. Știți o aplicație mai bună pentru scris? Vă mulțumesc.

1 răspuns:
| DandG2304 a răspuns:

Poti folosi word pentru scris (majoritatea il folosesc), este si varianta pe mobil. Legat de numarul de cuvinte din carte: ia in calcul subiectul si cat de antrenant este pentru cititor.