| Elennuk a întrebat:

Cand faci un balon cu ata trebuie sa pui numai aracet sau si apa? eu am pus putina apa ca ama vazut si pe Youtube si nu a iesit nimic. spuneti-mi va rog

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Depinde de calitatea aracetului!
Daca cei de pe Youtube folosesc un aracet de calitate, care este mai gros decat ai folosit tu, era normal ca ei sa puna putina apa.
Mai incearca odata sa faci alt balon, dar de data asta nu mai pune deloc apa in aracet.

6 răspunsuri:
| CiupercaRautacioasa a răspuns:

Nu trebuie sa pui apa

| Elennuk explică (pentru Violleta2022):

Ok..am facut pentru prima oara si de asta am pus si apa. mersi

| Elennuk explică (pentru Violleta2022):

Ai facut si tu gretta? doar cu aracet sau ai pus si apa

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

In aracet nu se pune apa decat atunci cand e prea vechi si prea ingrosat. Daca ai mai luat si aracet ieftin sau de constructii e deja destul de apos si de calitate proasta. Aracet bun este MOMENT D3 SAU D4, rezista la umezeala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Elennuk):

Nu am facut baloane, dar am folosit in trecut aracetul si niciodata nu l-am diluat cu nimic, l-am folosit asa cum l-am cumparat, la constienta aceea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie să pui aracet pentru lemn, fără apă.