| SERIALS a întrebat:

Ce parere aveti despre acest curs de engleza? http://curs-complet.ro/engleza.php

Cica achiti doar 49 de lei. E ok sau amagire?

Răspuns Câştigător
| TheRealFantasy a răspuns:

Raspuns tarziu. dar
Nu ai cum sa inveti engleza la nivel minim/mediu de conversatie(a2, chiar b1 ca si competente) in 20 de zile. E amagire, mai ales la 50 de lei, mai bine fa altceva cu banii.
Cele mai utile moduri in care sa inveti engleza ar fi sa porti discutii, oricat de banale cu vorbitori nativi, sa asculti/vezi/citesti ce iti place sau chiar stii deja in limba engleza(muzica, filme, carti) sau chiar aplicatii, daca vrei un efect rapid si util(gen Memrise, Duolingo, etc).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste naibii Duolingo.E cel mai calumea, mai e si gratis.

| SERIALS explică (pentru anonim_4396):

Ce e Duoligo?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru SERIALS):

Https://www.duolingo.com/