| anonim_4396 a întrebat:

Ce trebuie sa fac daca prietenul meu s-a despartit de mine pentru alta doar asa...si stau cu el de 1 an si jumatate si imi zice ca ma iubeste dar nu vrea sa renunte la respectiva pentru mine... dar eu il iubesc si nu pot renunta asa usor la el...raspuneti-mi la intrebare va rog

9 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Inca nu l-ai lasat? De ce induri atata umilinta? Unde este mandria feminina din tine? Depinzi financiar de el? Face sex extraordinar si daca ce? Indura ruptura dintre voi si uita asa o persoana ingrata, intr-o zi va veni la tine si prietenul adevarat...

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sa renunti la el. E clar ca nu te iubeste, e doar imatur si ii place sa se joace cu fetele.

| monyk a răspuns:

Buna, incearca sa il convingi sa renunte la cealalta aratandu-i ca il meriti si ca tu esti fata de care are el nevoie, poarta-te cu el frumos, si pune-l sa aleaga pentru ca nu se poate cu amandoua...numai tu vei avea de suferit daca ii tot permiti sa fie si cu tine si cu ea.

| fabiola a răspuns:

Si pentru ca il iubesti accepti sa fii vioara a doua? Draga mea, dragostea nu se imparte, decat putin, mai bine lipsa! Dragostea nu incepe si se termina cu el, fii mandra si orgolioasa!

| bibitza a răspuns:

E clar ca nu te iubeste! iubitu' meu s-a despartit de o fata cu care a stat 3 ani jumate...deci...lasa-l dai cizmulitelewinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai el le iubeste pe toate acum si foarte foarte mult pe el insusi se iubeste. spune-i sa se ia singur in brate si sa se pupe ca e prost si prostii asa fac. tu poti sa-l iubesti da renunta, ca asa-ti va face toata viata.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu te iubeste.....nici pe tine, nici pe cealaltabig grin

| alexandra_1780 a răspuns:

Si eu am fost in situatia ta...si nu am vrut sa renunt la relatie... dar iti spun sincer...nu are rost sa mai lupti pentru relatia asta.cand nu exista respect pentru persoana cu care stai.cu siguranta nu exista dragoste.nu are rost.cauta alta persoana care sa te iubeasca asa cum meriti... sfatul meu e sa nu te cobori la nivelul lui

| liljhon a răspuns:

Nu te uita inpoi daca ti-a dat cu picioru nu are rost o sa te doara un pic da trece tota lumea trece prin asta si intr-un fel sunt bune experietele aste la corason te face mai rece stiu ca tie greu da nu te mai intoarce la el ca nu are rost si daca totusi te intorci o sa te simta ca esti salaba si o sa profite sti cum se zice fi spartana happy