| GabrielaIoana a întrebat:

Cu ce se ocupa un Accounting Manager, Chief Financial Officer si un Chief Financial Officer? Ce pregatiri trebuie sa ai ca sa profesezi in fiecare meserie?

Răspuns Câştigător
| ReusxD a răspuns:

Http://blog.triconsultance.ro/2009/10/atributii-key-account-manager/
Citeste,sper sa iei multe informatii.

9 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Cu frecatul mentei si consumarea timpului aiurea. Si, desigur cu primirea unui salariu porcesc de mare pentru Zuma si Solitaire-ul ce le joaca intre niste graficuri, diagnosticuri si curbe de evolutii economice. Un parazit penal! De mineri si de strungari avem nevoie, nu de managerasi si ofiterasi inutili si capitalisti. Da, sunt comunist. Si utilitarist economic.

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaIoana explică (pentru Dumnezău):

Pe mine ma intereseaza meseria, nu oamenii care nu o practica cum trebuie.Si da, ai dreptate putini sunt cei care isi mai fac bine treaba in zilele de azi dar asta e o problema generala.

| Dumnezău a răspuns (pentru AntipaticuPreasfant):

Bre, un comunist putin mai rafinat, mind you. Un fel de comunist cu apucaturi chinezesti moderne. De fapt, daca stau mai bine sa ma gandesc, sunt liberal, dar atata timp cat se pliaza restul pe ce cere liberalismul meu. laughing

Industrias, tati. Carnegie. Chiar nu am chef de tot felul de team leader,assistants,managers, jerkers, wankers si tot felul de denumiri englezite. Mineri, strungari, tinichigii auto, din astia imi plac mie.

| Dumnezău a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Pai, ti-am zis, mai subtil, cu ce se ocupa un din asta de care zici tu. E o combinatie intre un freaca-duda, un contabil si un inspector de la Garda Financiara. Primeste bani nemeritati, adica.

Răspuns utilizator avertizat
| GabrielaIoana explică (pentru Dumnezău):

Ti-am inteles punctul de vedere. laughing Asta e in tara in care traim si orice ar fi trebuie sa acceptam ce e in jur fie ca ne place sau nu.winking

| GabrielaIoana explică (pentru AntipaticuPreasfant):

Este parerea lui, nu te obliga nimeni sa fi de acord.Incearca sa dai raspuns la intrebare data viitoare si sa te abtii de la comentarii aiurea.Asta ar cam fii scopul lui TPU din cate stiu eu. tongue

Răspuns utilizator avertizat