| yinyang a întrebat:

Doresc un raspuns simplu pe acest site... Daca Dumnezeu e doar unul singur, de ce altii isi bat joc de acest nume divin si isi fac nickuri cu ajutorul lui? Sunt atei? Cred ca universul se invarte doar in jurul lor?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@yinyang, pe acest site nu vorbim de Dumnezeu. El este in inima celor care cred in el si atat. Cu cat incerci sa ii combati pe atei, cu atat mai multe cuvinte grele vei vedea la adresa Lui si, nu cred ca iti place asta. Mai bine ne limitam la scopul TPU. happy

33 răspunsuri:
| yinyang explică:

Bruno eu respect viziunea tuturor...Totul a inceput de la o alta intrebare. E normal sa avem credinte diferite pentru ca fiecare dintre noi suntem entitati unice in acest univers. Ti-am recomandat o carte scrisa cu 2000 i.H. pentru ca acolo se vorbeste despre destinul omului, are intrebuintari multiple si este o carte inteleapta care intr-adevar m-a impresionat. Bruno, iti garantez ca daca ai citi "Initiere in Hermetism" si ai practica o luna ce spune acolo, vei ramane impresionat de ce poti face tu ca om. Normal ca fiecare are convingerile proprii, dar cand ele se transforma in fapte, neincrederea dispare. happy

| Giuly_3112 a răspuns:

Hey daca tot vezi oameni din astia si chiar iti pasa de ei povestestei de Dumnezeu eu l-am primit pe Iesus in inima eu sti ce fac ma duc in oras si dau trectate (acolo scrie despre Iesus) Multi nu primesc dar multi si mi le primesc. Daca iti pasa de ei povestestei despre EL!