| Gotdns a întrebat:

Hi TPU.
-Am o sticla de Metaxa originala din Grecia stantata pe fundul sticlei de 7 stele din 1888.
As dori sa stiu cam la ce pret se vinde?

2 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Anul 1888 este cand s-a infiintat.
Despre Metaxa
Metaxa a luat nastere in anul 1888, din dorinta tanarului antreprenor Spyros Metaxa de a aduce un plus de clasa tavernei sale. Astfel, Metaxa si-a inceput calatoria in jurul lumii, noi fabrici deschizandu-se la scurt timp in Istanbul si Odessa. La numai doi ani de la prima productie au inceput exporturile catre Statele Unite, Metaxa fiind prezenta astazi in peste 60 de tari din intreaga lume. Chiar din primul an s-a bucurat de numeroase premii internationale si medalii, devenind in scurt timp bautura multor Case Regale si Curti Imperiale.
Astea fiind zise vezi aici:
http://www.diplomaticshop-online.ro/......TAXA/1/row