| anonim_4396 a întrebat:

Nu se mai face școală, nu se mai face armată, iar acum dacă ești patriot sau naționalist esti etichetat ca extremist.

Halal mam mai ajuns!

13 răspunsuri:
| StrongHeart a răspuns:

La ce sa faci armata? Sa mori pentru interesele bogatilor? Aia fac bani din razboi si din petrol.
Sa iti iubesti tara poti si fara armata.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Așa ai ajuns tu.

| darrio2007 a răspuns:

Poate tu.

| SingleForOne a răspuns:

Sau dacă ești credincioș, ești considerat prost; dacă ești ateu, ești considerat ignorant sau mai rău.

| SingleForOne a răspuns:

Să zici că nu te interesează ce cred alții despre tine, și nici pe alții nu-i interesează ce crezi tu despre ei, nu face altceva decât să amplifice dezastrul acesta, indirect.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru sadrian46):

Măi Darrio2007, să ne certăm acum ca la grupa mică la grădi, cu ba tu, ba tu?

| RKBlue a răspuns:

Scoala se mai face in unele locuri.
In ce sens patriot?
Genul care isi iubeste tara,care are grija sa faca tot ce poate pentru a ajuta la dezvoltarea ei,respecta legile,e un cetatean bun,isi ajuta vecinii,etc?
Sau ala care scrie pe net ca suntem urmasii dacilor si romanilor, uraste persoanele gay,tiganii,etc,injura,si se ia la cearta de cate ori are ocazia, cand ii convine lui biserica e buna si cand nu, nu?
Daca vorbesti de primul tip, numai cei de-al doilea tip ii uraste.
Daca vorbesti de-al doilea tip, toti oamenii il urasc.

| TristanTzara a răspuns (pentru StrongHeart):

Deci să mor eu dacă am văzut undeva în țara noastră undeva că se discută de extremism românesc XD

| zilog a răspuns (pentru darrio2007):

Eu m-am saturat si de scoli si de viata mi-sa aplecat de Romania de munca de angajatori de tepe si de a avea firma si de a incerca sa devin cetatean elvetian până și de moldovence mi-sa aplecat.
am facut la scoli si cursuri 6 Kg de Hârtii recunoscute si echivalate international pana si scoli in Grecia elvetia si Anglia mai nou
Sunt inginer sisteme de securitate, Automatist, Programator CISCO CCNA 4, Netork Integrator HP,... hidraulist, pneumatist, instaltor sisteme de stingere a incendiilor...
nici eu nu mai stiu ce scoli am mai facut pentru ca le trebuiau la angajatorii pe unde lucram eu sa isi mai ia cate un cod CAEN... uite acum mi-am adus aminte ca am facut si un curs de metrologie, si daca mai caut sa imi aduc aminte sunt si voluntar la crucea Rosie si protectia civila si GreeenPace
am la diplome porcoi c ă c ă l ă u măria ta până și de electrician gradul 4 până și de inspector resurse umane
mi-sa aplecat de scoli cursuri si muca.
parca as vrea să ies la pensie
DAR ACUM MA BUȘIT O STARE DINAIA IN CARE NU AȘ MAI VREA SĂ MAI FAC NIMIC
DE PARCĂ AȘ VREA SĂ II LAS ȘI PE ALȚII SĂ MAI FACĂ ȘI EI CÂTE CEVA
azi dimineață invidiam paznicul de la un institut de cercetare unde am lucrat eu
pentru ca omul merge la munca ca sa doarma toata noaptea si primeste si bani pentru treaba asta.
am probleme din astea mă gândesc că dacă aș muri oare ar fi o odihnă plăcută
si de ce să mai mă trezesc din somn
ce rost are toată goana asta după vânt
de ce să mai tot alerg
câte o dată mă gândesc dacă îl mâni pe Dumnezeu dacă mi-aș dori să fiu tâmpit și întreținut de stat să nu trebuiască să mă duc niciodată la nici un fel de muncă!?

| darrio2007 a răspuns (pentru sadrian46):

Daca erai atent, raspunsul era pentru cel care a postat, nu pentru tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru darrio2007):

Scuze, l-am văzut parcă cuplat cu numele meu.

| zilog a răspuns (pentru sadrian46):

Scuze nu era pentru Dvs poate ca am apasat gresit

sadrian46
| sadrian46 a răspuns (pentru SingleForOne):

Tocmai de aceea eu dacă sunt întrebat, spun așa. Cine întreabă și ce interes are? Așa că, sunt nici nici.