| anonim_4396 a întrebat:

*Pareri,aprecieri si critice despre fotografia:http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/......3681_n.jpg (făcuta de mine).

Răspuns Câştigător
| DakotaRoyse a răspuns:

Hm, eu zic că e foarte faină, poate dă puţin cam prea mult spre galben, având în vedere că e o imagine cu foarte multă natură în ea xD Poate ar mai merge nişte efecte aşa, să pară şi mai veche poza. Părerea mea big grin

14 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| DakotaRoyse a răspuns (pentru Etein):

Arată bine şi aşa thinking

| Wøodenpints a răspuns:

Este doar o poză făcută în semi-natură. Ce-i de apreciat/criticat la ea?

| duuh a răspuns:

Prea editata...

| MaskOfSanity a răspuns:

Filtrul ăla o face să arate a ceva dat cu fecale. Dar şi fără el ar arăta prea banal. E o cruce lângă o salcie. Nimic mai mult.

Răspuns utilizator avertizat
| MaskOfSanity a răspuns (pentru Etein):

Ai idee ce înseamnă "apreciere critică"? Crezi că-i vorba doar de păreri de bine?
Tu eşti ăla care a cerut păreri. Suportă-le, indiferent de natura lor, sau lasă-te de fotografie. Şi aşa eşti praf.
Şi, dacă am chef să ţi-o spun direct, o fac. N-am de gând să-ţi caut cuvinte pompoase, care ar acoperi prea mult ceea ce vreau să spun cu adevărat.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Etein):

Iar tu nu ai înţeles nimic din comentariul meu şi ai mai şi încercat să dezvolţi nimicul neînţeles.
am zis că-i doar o poză. O poate face oricine. Eu, acum, dacă mă duc exact în locul ăla cu un aparat foto şi apăs pe buton (da, asta a fost munca depusă de tine, ai apăsat un buton) fac o poză identică cu a ta.
Nu văd ce-i de criticat/apreciat/dat cu părerea despre o poză în care se gasesc chestii ce vor imi fi acolo şi de acum înainte, iar tu doar le-ai fotografiat.
Şi nu mă lua cu chestii ce ţin de artă, că 90% din fotografie nu e artă. Era artă dacă în peisaj erau chestii aduse şi aşezate de tine în aşa fel încât să reprezinte ceva, dar pozele făcute în natură sau la clădiri nu pot fi considerate artă. Este ca şi cum un turnător-formator de pe şantier consideră sculptură fundaţia la care munceşte el.

| duuh a răspuns (pentru Etein):

Dupa mine e extrem de adevarata. Poate tu ti-ai format in minte ideea ca e o fotografie perfecta si blabla, sau ti se pare ca e un edit subtil, dar mie nu mi se pare asa.
Ar fi aratat mai bine poza daca nu-i puneai efecte ridicole de instagram sau mai stiu eu ce aplicatie hidoasa. Dar nici atunci nu ar fi fost atat de buna pe cat imi dai tu impresia ca o consideri. E chiar ceva... banal.
Totusi, e in regula, cat timp nu spui ca e arta. Pentru ca nu e.