| MicroVoltsPlayer a întrebat:

Eu Am un Prieten care are un truc ( o smecherie ceva ) pentru ca de fiecare data cand ma atinge ma curenteaza nu cred ca e dela hainelle lui el zice ca e un truc cu mana si nu vrea sa-mi zica... Stie cineva cum pot face si eu la fel k e foarte misto. Multumesc anticipat

(funditaaa!)

Răspuns Câştigător
| Anonymus314 a răspuns:

Np, poti cauta pe youtube: static energy si iata unul dintre rezultate:

http://www.youtube.com/watch?v=ubj047a-kHU

fa ca cei din videoclip pentru a te "incarca" cu energie statica

2 răspunsuri:
| Anonymus314 a răspuns:

Se numeste energie statica, ca sa faci, "freci" degetul de haina(de bumbac) si apoi atingi pe cineva sau metoda cea mai sigura:

mergi la tobogan si stai la capatul toboganului si intinde degetul, iar el(cel care se da) trebuie sa-ti atinga degetul in timp ce se da pe tobogan... ma rog. nu prea m-am exprimat prea bine dar in fine. sper ca ai inteles

| MicroVoltsPlayer explică (pentru Anonymus314):

Dap am cam inteles. dar faza e k noi mergeam pe drum iar el tot face cate o chestie si ma curenteaza cand nu-s atent... are el o smecherie. probabil ca o fii dela haine.

Multumesc pentru Raspuns