| AnonimXD2222 a întrebat:

pot sa intru la un show de stand up comedy daca am 14 ani?

Răspuns Câştigător
| theforceofgood a răspuns:

Da, dar numai cu acordul părinților sau al tutorelui, poate cu acordul instanței de tutelă

2 răspunsuri:
| AnonimXD2222 explică (pentru theforceofgood):

Trebuie sa merg cu ei acolo si sa spuna ca sunt de acord? Stii, eu trebuie sa merg cu niste prieteni mai mari si e ciudat sa o iau pe mama cu mine.

| theforceofgood a răspuns (pentru AnonimXD2222):

Da asa-i e ciudat! Dar legea asa o cere. Ar fi o varianta ca sa vorbesti cu cei de la societatea respectivă să îi întrebi cum au procedura şi dacă ai putea participa pe baza unui act-cereri formulate scrisă de mama sau tatăl tău care să-şi dea acordul pe acea cerere-hârtie şemnată de părinți.