| Ralux a întrebat:

Stiti vreun curs de desen care se tine in Bucuresti? Am talent la desen si as vrea sa imi dezvolt acest talent. Mi-as dori sa fie un curs de desen..adica nu curs de pictura. Imi place sa fac schite, oameni, benzi desenate. Lucrez mult cu creionul, pixul, creioanele colorate, cariocile etc. dar nu cu pensula si acoarelele.Multumesc anticipat! happy

Răspuns Câştigător
| RichAmberRae a răspuns:

Am fost si eu ca tine. Daca vrei sa iti dezvolti talentul cel mai bine cauta un profesor bun fa meditatii ii explici faptul ca iti place creionul si sa valorezi si el o sa te ajute pe asa ceva. O sa te ridice la un nivel foarte inalt si o sa fi uimita ce mana vei avea dupa aia. Cursurile. sunt cursuri. Profesorii nu sunt asa de interesati nu e ceva constant. Meditatia e solutia. Crede-ma este foarte usor sa stea un profesor langa tine si sa iti arate usor unde desenezi acum cum tragi o linie unde valorezi mai incolo.

3 răspunsuri:
| costyn162 a răspuns:

Ai incercat la Palatul Copiilor? Am luat si eu cursuri acolo ( de dans sportiv) si parca am vazut ceva arta. Intereseaza-te.

| Ralux explică (pentru RichAmberRae):

Ok, dar unde pot gasi un meditator? :-s

| RichAmberRae a răspuns (pentru Ralux):

Incearca sa te interesezi la cunostinte, niste profesori de desen intreaba.i pe parintii tai poate te pot ajuta. Cam asa se gaseste un meditator. Nu e chiar simplu.