| Wooky a întrebat:

Voi ascultati si muzica clasica? happy.

13 răspunsuri:
| lorycykcl a răspuns:

Da. De ce nu? E foarte frumoasa

| SadRomance a răspuns:

Dahappy.eu practic muzica clasica.

| Wooky explică:

Ma bucur sa aud ca mai exista persoane care asculta si muzica clasica!
@SadRomance. Canti cumva la vioara? big grin

| bendis92 a răspuns:

Dahappy Nu inteleg de ce s-a creat acest zid cum ca e muzica de mosi si babe, nu-i adevarat, sper ca in timp oamenii sa-si revina si sa aprecieze adevaratele valori. Mi-a placut citatul dat de Joshua Bell:"Muzica clasica a supravietuit sute de ani-si nu intamplator:ea ne comunica ceva esential si nu e doar o moda. A supravietuit pentru ca spune adevarul despre natura umana si acest lucru este independent de perioada in care traim".

| AG a răspuns:

Da, si nu imi e "rusine" sa o recunosc. E un gen de muzica superb, care din pacate nu se mai asculta in zilele noastre cum se asculta inainte. Imi place sa vad ca si altii mai asculta si recunosc asta.

| VecheaȘosetuță a răspuns:

Da, mă ajută să scap de stresul de la școală și să mă relaxez.

| Ecea a răspuns:

Da,normal.
Ascult si clasica si imi place si opera.
Am studiat multi ani muzica clasica, inca pot spune ca o studiez si o voi studia toata viata.

NOname
| NOname a răspuns:

Da, foarte des. Chiar şi acum.
http://www.youtube.com/watch?v=qa0Z6g1XJkU
Superbă, nu?

| Wooky explică:

Da,Noname,e superba :D
Eu ador http://www.youtube.com/watch?v=OcIMvliWM2I :X!

NOname
| NOname a răspuns:

Mă bucur că ţi-a plăcut şi mulţumesc pentru melodie. Foarte frumoasă...

| TheAce a răspuns:

Sigur ca da. Dincolo de asta, e xista si muzica neo-clasica si am sa-ti dau 2 sugestii celebre, 2 compozitori de muzica pentru filme, cei mai mari de altfel: Clint Mansell si Hans Zimmer. Iti recomand de la Mansell- Lux Aeterna de pe coloana sonora a filmului Reqviem for a dream pe care de asemenea il recomandhappy

| SadRomance a răspuns:

As vrea eu Wooky happy
Cant canto clasic si pian.

| Wooky explică (pentru SadRomance):

Dragut big grin Inseamna ca esti la liceu de muzica, la canto clasic princpal si pian complementar thinking Si eu am cate o ora de pian pe saptamana tongue