| iosifconstantin1 a întrebat:

Vreau sa devin actor, și nu știu absolut deloc ce sa fac și cum sa fac, va rog ajutați-mă (am 15 ani)
Cel mai bun răspuns primește
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| paradoooox a răspuns:

Eu sunt actor. Am terminat Facultatea de Arte Universitatea Ovidius Constanta cu specializarea Actorie. Sa stii ca e foarte greu sa devii actor si mult mai greu sa fi actor. O facultate f grea, multe ore nedormite, mananci cand apuci, repetitii, repetitii, repetitii. Nu vreau sa te descurajez dar trebuie sa fi foarte hotarat daca asta vrei sa faci. Este o meserie superba dar nu este pentru toata lumea. Daca te am convins sa incepem.
1. Trebuie sa citesti foarte mult, pentru varsta ta orice dar citeste
2. Mergi pe strada si observa oamenii, incearca sa ti dai seama ce gandesc, ce stare au, cum se comporta cand au acea stare, uite te la gesturi ca tu sa le poti folosi atunci cand vei juca pe cineva cu acea stare.
3. intra intr o trupa de amatori care te ajuta cat de cat la inceput. iti prinde bine
4. ai timp destul sa te pregatesti pana o sa ajungi la facultate
5. tot timpul sa ceri mai mult de la tine
6. fi un invingator, schimba ti gandirea
7. ai incredere in tine ca poti deveni cel mai bun
Sper ca te am ajutat sau macar te am pus pe ganduri. mult succes

4 răspunsuri:
| JackR a răspuns:

Pai daca nu stii ce si cum sa faci, de ce vrei sa fi actor?!

| iosifconstantin1 explică (pentru JackR):

Pai da nu știu cum sa fac sa ajung actor, d-aia va și cer ajutoru!

| iosifconstantin1 explică (pentru paradoooox):

Mulțumesc și da, chiar uneori observ oameni, chiar îmi dau seama când o persoana vrea sa minta ceva, sau vrea sa facă ceva fără ca nimeni sa știe. observ oameni foarte repede

| iosifconstantin1 explică (pentru paradoooox):

Mi-as dori foarte mult sa discutam pe Facebook.