| mocanassorinas a întrebat:

Am conectat acumulatorul la scuter si nu vine curent nicaieri? Care-i problema?
Ce poate fi?

10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Ai ars ceva la ea, daca nu sunt firele intrerupte atunci vezi siguranțe (daca are) poate este arsă o siguranță, dar ca sa vezi asta, trebuie sa măsori cu un aparat de măsură, sau cu un bec, il pui ca test, si daca becul se aprinde atunci ai curent, daca nu atunci sunt sigurantele arse. Cel mai bine mergi la un electrician auto, ăla stie ce sa i facă, tu nu stii, si sa nu ia foc.

| mocanassorinas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Multumesc mult de ajutor

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mocanassorinas):

Pentru puțin! Sper să o rezolvi.

| mocanassorinas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Sper si eu

| mocanassorinas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Am rezolvat-o)

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru mocanassorinas):

Ce a avut?

| mocanassorinas explică (pentru CristiDinBucuresti):

Un intrerupator era ars

| Vl4dimir a răspuns:

Se poate sa ai un scurt-circuit undeva pe cablurile de pe traseul care duce de la acumulator la scute, sa se fi oxidat contactele de la baterie sau sa nu fi conectat bateria cum trebuie(sa fi inversat polii). Altceva nu vad ce ar putea fi. happy