| RahKoon77 a întrebat:

Am cumpărat o mașină în februarie iar în aprilie am pus cauciucuri de vară. De când am schimbat cauciucurile, la roata stânga față, la viteză de 50km+ se aude un huruit. Am schimbat rulmentul, am schimbat roțile între ele și tot se aude. Poate fi de la unghiuri? Plus ca la viteză de 100+ îmi tremură volanul.

4 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Nu sunt echilibrate roțile.

| RahKoon77 explică (pentru mihai69):

Totuși când am schimbat cauciucurile am văzut ca le-au echilibrat cei de acolo, acum nu știu ce să zic

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pot fi multe. De la caseta de direcție la cauciucuri neechilibrate. Mergi la un service, părerile de pe net sunt irelevante.

| kalasnicov22 a răspuns:

Nu are legatura geometria cu huruitul.
In general huruie de la rulment.
Daca a batut cu ciocanul in el sau ai pus chinezarie huruie de cand iesi din service.