| FlorinCiokan a întrebat:

Am faruri H1 si pe lunga si pe scurta si vreau sa imi pun faruri care au H7 si H1 cum pun becuri H7 daca eu am doar H1? la H1 becu are doar o mufa cea de + si cea de - e masa care e pe far nu pe bec. Pun bec H7 care are doua mufe si pun + si - pe bec?

Răspuns Câştigător
| RS4 a răspuns:

Doar acea mufa trebuie sa potriveasca, care intra in far. Soclurile becurilor sunt in interiorul farului, pur si simplu cumperi bec H7 si il pui la locul lui. Bafta!

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Nu ai cum sa pui decat ce soclu are farul respectiv. Dca trebuie H1, doar H1 poti pune. Doar daca schimbi farurile eventual. Bafta!

| OldSoul a răspuns:

Mai bine uita-te intai daca-ti incape becul h7 prin acea gaura, si daca-l poti fixa.

| FlorinCiokan explică (pentru RS4):

Nu ai inteles intrebarea. Am H1 pe masina, imi cumpar faruri care au H7. Ce fac?

| RS4 a răspuns (pentru FlorinCiokan):

E simplu. Iti cumperi becuri H7. Soclul becului se afla in interiorul farului. Deci iti trebuie becuri pentru farul respectiv, daca nu are cand il cumperi.