| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica mare intrebare... Ce as putea sa fac daca vecinul m-a filmat cum conduceam masina in curte? Dau funda.

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Le spui tu parintilor dinainte, si suporti consecintele (cearta/palma/pedeapsa), sau astepti sa vezi daca te va spune parintilor, sau a vrut doar sa te sperie.

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Sa ii ceri filmul sa vezi cum arata-i la volan.

| anonimus22222 a răspuns (pentru suntserios):

Multumesc laughing

| niki1003 a răspuns:

Mmm sa-l rogi frumos sa-ti dea filmul. poate ca merge. daca nu santajeazal cu ceva

| sosostore a răspuns:

Daca filmai in curte la tine ce treaba are vecinul? nu cred ca este considerat drum public.

| anonimus22222 a răspuns (pentru sosostore):

Vecinul poate sa le spună la părinți că am luat mașina și iese urât.

| sosostore a răspuns (pentru anonimus22222):

Ok, si inainte sa le spuna el parintilor mai bine le spui tu adevarul. Eu cred ca se vor enerva mai tare daca afla din gura altuia.

| σκμ a răspuns:

Bună!
Nu e treaba lui.
Nu ar trebui sa te îngrijorezi.

| LTAA a răspuns (pentru anonimus22222):

Pai mi se pare logic, ce te urci la parinti in masina fara acordul lor?

| ywar a răspuns:

Sa iti cumperi o arma cu luneta... mauser 98 happy

| MarcuEmma1983 a răspuns:

laughing)

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din ce-ai mai spus retin ca esti minor si ai condus masina fara acordul parintilor.
Fata de situatie este mai bine sa le spui tu parintilor, inainte de a le spune vecinul.
Strict legal ai putea sa-l dai in judecata, pe cale civila, nu avea dreptul sa te filmeze in curtea ta, fara acordul tau, dar asa vor afla parintii.