| MunteanuRaulAndrei a întrebat:

Am un fiat stilo 1.6 16v si nu sta relantiul, are fluctuatii uneori se si opreste motorul in mers.Are cineva idee ce ar putea avea? Si nu urca peste 4 mii de turatii

2 răspunsuri:
| medicveterinarbucuresti a răspuns:

Un furtun defect / spart sau deconectat la blocul motor, un contact imperfect sau un sezor care nu functioneaza corespunzator.
Daca la evacuare are si fum negru indica o problema de ardere, fumul alb vine de la antigelul din cilindri.
Baga si tu un tester pe ea, gasesti testere pe internet ieftine.

| MunteanuRaulAndrei explică (pentru medicveterinarbucuresti):

Eu nu am fum negru
De cand am pus alta distribuție nu mai merge am zis ca nu a pus-o bine am mai pus-o o data nu este de la ia